forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BTK'YA SİBER SALDIRI...

ETİKETLER:AnonymouslBTK

AnonymousSiber aktivist grup Anonymous, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nu (BTK) hacklediğini duyurdu. Cnnturk.com'a konuşan BTK yetkilileri, kurumun web sitesine bağlı şikayet platformunun saldırıya uğradığını doğruladı.


Dünya çapında internet özgürlüğü için eylemler gerçekleştiren ve sansüre karşı tavrıyla bilinen Anonymous bu kez de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nu (BTK) hedef aldı.

Anonymous'un duyurduğu bilgiye göre BTK'nın web sitesi hacklendi. Buna göre siteye erişim engellenmedi ya da siteye hacklendiğine dair bir içerik veya uyarı eklenmedi. Ancak veritabanından ele geçirilen binlerce veri internete saçıldı. Bu veriler ise BTK'ya bağlı tuketici.btk.gov.tr adresindeki Online Şikayet Sistemi verileri. 

Cnnturk.com'a konuşan BTK yetkilileri saldırının yapıldığını doğruladı ve sistemin kapatıldığını söyledi. Online şikayet platformunda kullanıcılar şikayetlerini iletiyor, BTK yetkilileri de şikayetin muhatabını bularak konuyu ilgili kurumlara iletiyordu. BTK yetkilileri hacklenen verilerin bu sistemle etkileşim içinde bulunan kişilere ait olduğunu ifade etti.

Digiturk Operasyonu 

Anonymous, daha önce Operation Digiturk (Digiturk Operasyonu) adıyla saldırı yapacağını duyurmuştu. Çünkü özellikle İnci Sözlük'ün erişime engellenmesi Digiturk'e ilişkin telif hakları probleminden kaynaklanıyordu. Operation Digiturk tarafından Youtube'a yüklenen duyuru videoları ise Digiturk tarafından kaldırıldı. "Güvenli internet" adıyla internet filtrelerini uygulamaya sokan BTK şimdi kendi güvenliğini sağlayamamasıyla eleştiriliyor.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN