forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

IPAD 2 TÜRKİYE'DE SATIŞA SUNULDU

ipad2_300Apple'ın yeni nesil tablet bilgisayarı iPad 2, Türkiye'de satışa sunuldu. iPad 2'nin siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor.

İstanbul Bilişim A.Ş. Satış Pazarlama Müdür Yardımcısı Murat Yayla, "Satışlarımız beklentilerimizin üzerinde, müşterilerimizin taleplerini karşılayacak stok var" dedi.

iPad 2, iPad'in ilk çıkan versiyonundan iki kat daha hızlı. iPad'in ilk versiyonundan A4 işlemci kullanılırken, yeni iPad 2'lerde performansı daha yüksek olan A5 işlemciler kullanılıyor. A5 işlemci çift çekirdekli ve iki kat daha hızlı performans sağlıyor.

iPad 2'de HD (720P) video kaydı yapabilen, fotoğraf çekebilen ve 5X Zoom özelliği olan bir kamera bulunuyor. iPad'de kamera olmaması kullancılar tarafından eleştiri almıştı.

Çift kamera sayesinde FaceTime uygulaması kullanılarak görüntülü görüşmeler yapmayı mümkün kılan iPad 2'yle birlikte video düzenleme yazılımı iMovie, fotoğraf düzenleme yazılımı Photo Booth da alınabiliyor.

iPad 2, ilk sürüme göre daha ince ve daha hafif. İlk iPad'ler 13.4 mm kalınlıkta iken iPad 2'ler sadece 8.8 mm ve daha ince bir tasarıma sahip.

Yeni tablet bilgisayarın en dikkat çekici özelliklerinden biri de Smart Cover adlı ekran koruma kabı. Manyetik olarak iPad 2'ye kendiliğinden tutunabilen Smart Cover, katlandığında ürünü farklı şekillerde kullanmaya imkan veriyor. Smart Cover'ın oldukça şık 5 farklı renk seçeneği bulunuyor. (Yeni Şafak)

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN