forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ERDOĞAN AKTAŞ: 'BÖLGESEL GÜÇ OLABİLECEK HABER KANALI KURACAĞIZ'

Aktif .

erdogan_aktasHabertürk'ten ayrılıp atv'ye geçen Erdoğan Aktaş, hedeflediklerini ve kurulacak haber kanalını Sabah'a anlattı. Aktaş kuracakları haber kanalının bölgesel güç olacağını belirtti.

 

 

'BÖLGESEL GÜÇ OLACAK' 


 
Hayırlı olsun. Hoş geldin. Geliş sürecini, projelerini anlatır mısın?
Teşekkürler. Türkiye'nin en büyük iki grubundan birine geldim. Hem Ahmet Çalık hem de Serhat Albayrak ile tanıştım ve çok iyi anlaştığımızı düşünüyorum. Böyle bir tekliften gurur duydum. Türkiye'nin en önemli iki gazetesinden biri bu grupta, Türkiye'nin en önemli dergileri ve de marka haline gelmiş kanallarından biri yine bu grupta.

 Artık atv Haber'in yeni kaptanısın. Başka ne görevler bekliyor seni?
Şu anda atv Haber'in Genel Yayın Yönetmeniyim. Aynı zamanda grubumuzun kuracağı yeni haber televizyonunun da genel müdürüyüm. Kesinlikle her ikisi de kendi alanında en iddialı ve iyi yayınlar yapacak. Ana haber bülteni son derece etkili ve yetkin olacak. Haber kanalı da en kısa zamanda yayın hayatına başlayacak. "Bölgesel güç olabilecek" bir haber kanalından söz ediyorum.

 İsmi ne olacak peki kanalın?
Sürpriz...

 Çok haber kanalı var. Nasıl rekabet etmeyi düşünüyorsun?
Bana göre Türkiye'nin en iyi televizyoncusu vatandaştır, iyi bir şey sunduğumuz zaman karşılığını verir. Televizyon haberciliği dediğimiz şey görseli, efekti, grafiği ve tabiii bilgisiyle bir bütün. İşte hem atv Ana Haber, hem de kuracağımız haber kanalı bu konuda fark yaratacak. Çok ciddi bir altyapı çalışması ve teknik donanım gerçekleşiyor. 3 ayda kanal yayında olabilir. En iyi televizyon editör kadrosunun burada olacağını düşünüyorum. Öncelik atv Haber... "Duyguyu barındıran, hayata ve insana dokunan" gazetecilik yapacağız. Çünkü atv Haber bir gelenek. (Tam bu sırada kapı açılıyor ve Erdoğan Aktaş'ın "sağ kolu" Uygar Eremektar dalıyor. Tıpkı soyadı gibi "emektar" bir basın ve atv emekçisi. Yıllarca haber koordinatörlüğü yaptığı binaya yıllar sonra tekrar giriyor.)

 Reyting savaşları malum. Hedefin ne?
Kimse kaybetmek için yarışmaz. Bir yarıştaysak, hedefimiz sadece ve sadece en önde olmak, birinci olmak. Bültenin izlenmesi tabii ki önemli. Ama bu sizi haberden uzaklaştırmaz. Biz Habertürk'ü en tepeye "haber yaparak" taşıdık.

'ANCHORMAN SÜRPRİZ BİRİ'

 
 atv geleneğini anlatıyordun...
Evet, atv Haber bir gelenek ve bu geleneği yaratan en önemli unsurlardan biri de Uygar Eremektar. atv Haber Merkezi olarak SABAH gazetesi ve Turkuvaz Haber Ajansı'yla da omuz omuza çalışacağız. Çalık Grubu çok önemli bir "editoryal zekâ" potansiyeline sahip. Ben sıfır kompleksi olan bir insanım ve "bünyemin bütün hücreleriyle" çalışmak isterim.

 Peki "Anchorman" kim olacak?
O da sürpriz. Her yönüyle sürpriz bu Altan. Hiçbir şey yalnız, bir başına olmaz ki televizyonda. Görüntü efektsiz, efekt perforesiz (haber görüntülerinde, haberi anlatan spiker sesi) olmaz. Dolayısıyla haber merkezinin bütünlüğü, stüdyonun bütünlüğü, görüntülerin bütünlüğü, ekranda bu haberi sunan insanla birleşecek.

http://www.sabah.com.tr/

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN