forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

Yılmaz Özdil yerine Aydın Doğan için üzülmek mi?

Aktif .

NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN

İsviçre çakısı gibi adamlar var medyamızda pek çok  işi aynı anda yapıyorlar:

Hem Gazeteci, hem İslam alimi , hem sosyolog , hem toplum mühendisi , hem tv programcısı , hem tarihçi, hem sinema eleştirmeni, hem yazar, hem üç kağıtçı, hem danışman, hem oyuncu, hem senarist , hem yağcı, hem dergici, hem yalaka, hem müteahhit , hem çapkın , hem filim yapımcısı , hem vatansever,  vb....

Hamdolsun herşey var bu insanlarda , açmayacakları kapı, kilit, kapak kalmamış, törpüleme , kesme komple  çalışıyorlar ve  kendilerini lehimleyecek yer arıyorlar.

Ama bu ibretin kudreti şahsiyetlerin bunca iş seçeneği arasında bir tanesini doğru dürüst yaptıkları yok.

Gazetecilik iddiaları ise haber vermemek üzerine, yorum , yorum, yorum. 
Dedikoducu teyzelere döndüler ,  ‘ kulis bilgisi’  ise en sağlam kaynakları !

Bunca sevimsiz adam arasında  Yılmaz Özdil  yazılarıyla  soluyan, dokunan , ağlatan, güldüren , kullandığı dille kimi zaman okşayan kimi zaman  kamçılayabilen bir adam .
Allah vergisi ....diğerlerine  vermemiş Özdil’e vermiş , hikmetinden sual olunmaz ki....

Yılmaz Özdil  yazdığı zaman  kükreyen dalgalar gibidir  kayalara çarptımı  önünde duranı ıslatır,  ıslanmak istemeyen durmasın önünde,  bizi  serinleten yazılardır .
Annem  sağlam tek gözüyle ,   gözlük gözünde  elinde pertavsız takviye  okur da okur , okuturda okutur Özdil’i  ....
92 yaşında bir Cumhuriyet kadınıyla  torunu  arasında  ortak muhabbetler kuran yazılar yazabilen bir adam Özdil, Allahın Hikmeti , hikmetinden sual olmaz.

Özdil yazısını yayınlamayan Hürriyetten koptu mu, döner mi geri bilmiyorum. Hürriyet yazıyı yayınlamayarak hükümete karşı gösteri yapmış gibi oldu, hani birincilik verilmez ama sempati güzeli seçerler onun gibi bir şey.

Hürriyet Sempati Güzeli !

Özdil  ise aslan gibi yazısını yayınladı , dünya medyası artık gazetelerden ibaret değil, riski göze aldı , yazdı  ve  okuttu.

Peki bu durumda  Özdil’in yerine Hürriyet’i niye destekleyecekmişiz anlayamadım.

Hürriyet’i korumalıymışız , desteklemeliymişiz , arkasında durmalıymışız , almalıymışız  aslında Aydın Bey’in kızları aslan gibi dik durmuşlar , Aydın Bey’in de bu iş hoşuna gitmemişmiş . 
Damadı  Mehmet Ali Yalçındağ da  aslında  öyle düşünmüyormuş  Hakan Aygün zaten arkadaşıymış biliyormuş ...bu sözleri değer verdiğim Halk TV  yayıncıları söylemese yazmazdım, ama durum iyice karışık, istemeye istemeye  ‘ Doğan Yayın  ilkelerine  aykırı bazı ifadeler ‘  var  gerekçesiyle   , ki nedir açık değil , yayınlamamışlar yazıyı.
Bu da anlaşılabilir , patron beğenmemiş, ilkelerine aykırı bulmuş olabilir , hatta Yılmaz Özdil yazı yazmadan işine devam ediyor da olabilir bunu da anlayabiliriz ama biz sıradan insanlar , okuyucular bu durumda niye Hürriyet’i destekleyeceğiz anlaşılır gibi değil.

Aydın Doğan’ın tek işi gazete olsa canım feda, adam bunca sıkıntıya rağmen gazeteyi ayakta  tutmaya çalışıyor diye  gidip gazeteyi alıp almayacağım emlak ilanlarını okuyayım ama Aydın Doğan’ın bir çok başka işi var....ama Özdil bildiğimiz kadarıyla sadece yazıyor ve yazması engellendi ,önemli olan budur.

Anlayamadığım niye  Halk TV ,  Hakan Aygün  neredeyse lafı  Yılmaz Özdil giderse Hürriyet almamazlık etmeyin yazıktır Aydın Doğan ailesine getirdi....

Durum  Albert Camus’nün  ‘Yabancı ‘  romanında olanlara benziyor ;  Meursault annesinin cenazesine gider , olaylar gelişir ve  bir adamı öldürür , öldürme nedenini  açıklamaz  gerekçe olarak sıcaktı ve güneş gözüme parlıyordu,  giriyordu  gibi  laflar eder, esasen roman bildiğiniz gibi absürdizm örneğidir .

Aygün’ün önerisi nerede ise yazı yazması önlenen  Özdil’e değil Hürriyet ve Aydın Doğan’a  üzülmemiz  , Allah daha iyi etsin acınası bir durumları yok, acınası durumda olan Özdil’in yazıları dahil  pek çok değerli  gazetecilerin haber ve yazılarından  mahrum olan biz okuyucularız , ay çok absürd bir öneri.

Hakan Aygün’ümüzde herhalde sıcaklardan ve parlayan güneşten etkilendi ... ona absürdizm yakışıyor olsun !

Kayda Geçtik
sevgiyle
necefugurlu

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN