forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

Bir yandan ‘küresel manyaklar’ öbür yandan ‘yerel manyaklar’ hangisiyle uğraşacağımızı şaşırdık!

Aktif .

ETİKETLER:Necef Uğurlu

NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN

Manyak burada lugat manası ‘çılgın’ anlamında kullanılmıştır. Ülkemiz  sorumsuz medya eliyle içten içe işlenen bir iç gerilim sürecinde uluslararası  hareketin çok dışında kalmıştır. 

ABD, AB ve diğer dünya ülkeleri sabahları bu gün ben Türkiye Başbakanı, Dışişleri Bakanı’na  ne cevap vereceğim diye kalkmıyor.

Filistin Meselesinin çözümü için bağırıp, çağırıp , lanetler yağdırdıkça ölü çocukların sayısı  artmaktadır.  

Filistin meselesinin çözümü  ;

‘Zalim’in zulmü varsa , Mazlum’un Allah’ı var’ mealinde sözlerle kitleleri galeyana getirip bize, ülkemize emanet elçiliklere saldırtmaya ivme kazandıran kışkırtıcı sözlerle  Şafak Sezer’e  kaldıysa  vay haline zavallı Filistin’in vay  .

Mahmut Abbas’ı anlamaya çalışıyorum, ülkesinde çocuklar ölürken Nur Yerlitaş, Yavuz Bingöl , Orhan Gencebay, Sevim Emre, Zeki Alasya  ve diğer Ak Parti elitleriyle  iftar pozları vermek bir akıl tutulması değil midir ? 

Bizimkilerin maksadı malum , bu davetler Başbakan’dan  para kazanmaya yönelik talepleri hatırlatmak için fırsattır , mesela otel bitirmeye çalışanları  anlayabilirim ama Mahmut Abbas nasıl bir çaresizlik içindedir ki oradadır , vah Filistin’in çocukları vah.

Filistin Kurtuluş hareketi   karşılarındaki koskoca orduya karşı durup  minicik elleriyle taşlar atan ve dünyanın  her dininin inançlı iyi insanlarından destek alan bir hareket olmaktan çocuklara bomba bağlayan ve sana bir şey olmaz, karşındakilere gider bomba diye el kadar yavruları kandıran , onları kalkan yapan bir harekete mi dönüşeceki , ne acı bir son, Vah Filistin  vah.

‘Küresel Manyaklar ‘ savaşmak zorunda , yer arıyorlar , onların maişet motoruda böyle dönüyor .

Süper olmanın kestirme yolunu bulmuşlar ne yaptıkları belli ,nereden petrol alır, nereden silah verir , nasıl finanse ettirir , yeri gelir gaza getirir, en büyük teröristi  teröre karşı mücadelede başa getirir  , yeri gelir çekilir , uyuşturucu , kayıtdışı para nereden dolaşır benim gibi sıradan bir ev kadını bile bunları  anladıysa  herkes anlayabilir.

Bunların   kendi çıkarları için her herzeyi yedikleri ortada , bağırıp, çağırıp halledilecek işler değil bunlar ,  çünkü  yaptıklarını   dünyanın çıkarları olarak yorumluyorlar .

Açık oynuyorlar, fartaları, furtaları yok.

Sonra ‘doktrin’ sıkınıtıları da  yok arkadaşların ,  Aynı ‘Doktrin’ lerin isimlerini  değiştirip , değiştirip sürüyorlar .

Barışçı bir dünya kurmaya da kafa yordukları filan yok kurdukları sistem buna elvermez.

Uymak zorunda olduğumuz küresel nizam,  kuralları içinde  genede yapacak çok şey var elbette .

Bunları dizginlemeye çook zeki insanların ülkemizi  idare etmesi lazım . 

Onların dilini , zihnini okuyabilen ve  kaç olasılıklı olursa olsun denklemi  çözebilecek iknaa edecek insanlarımız şükürler olsun ki var.

Onların zekalarıyla baş edebilecek insanlar bu topraklardan çıkmayacak da nereden çıkacak Allah Aşkına,  milattan öncesine dayanır genetik kodlarımız . 

Dünyanın iyiliği için küresel manyaklarla baş edecek çözümler Allahın izniyle bu topraklardan çıkacak. Aksi halde kendimize , bölgemize ,dünyaya yazık olur, bu kadarda eminim elbette sen manyak mısın diyenler çıkabilir. 

Hayır ben manya filan değilim , insanımıza güvenirim , devletime , cumhuriyetime güvenirim, asla  yanlışlar yüzünden umudumu kesmem.

Ama şu an  çözmeye çalıştığımız her denklem aslında kendimiziz ‘yerel manyaklar’ dan küresellere sıra gelmiyor.

Doğru insanları seçmek zorundayız sevmesek , içimize sinmese ve şüphelerimiz olsa bile.

Bu topraklarda , ülkesinde  binbir oyunun , iftiranın kurbanı olmuş , boşu boşuna cefa çekmiş ,  sürülmüş, işkence edilmiş, işkence ettirilmiş , iftiraya uğramış  insanların  çocukları ,torunlarının  bu cumhuriyeti ayakta tutacağına inanıyorum bütün kalbimle , çünkü onlar gerçekleri biliyorlar kin ve nefretle değil iyiyi, doğruyu , adaletli olanı inşaa ederek intikamlarını kötülerden alacaklar , yanlışsam  ört ki ölem zaten.

Kendilerini  üstün insan  zanneden manyaklar   olabilir , hatta etrafta öyle   mankafalar var ki kendini üstün görmesine  hak verilebilir ,   ama bu onların  üstün  varlık olduları  anlamına gelmez.

Onları üstün olduklarına ikna eden zaten çevrelerindeki bu mankafa takımıdır ki bunlara inanmak içinde geri zeka olmak gerekir. 

Kendisini üstün zanneden geri zekalılarla karşı karşıya olabiliriz.

Kendilerini herkesten   üstün zannedenler tosladıklarında pek şaşırırlar   çünkü alkol almadan da kaza olabileceğini hesaplamazlar .

İçmiyorum ki yol kazası olsun mantığı, oluyor ve çoğunluk kazalar %99 Müslüman ve içmeyenlerin yaşadığı ülkede ayık kafa oluyor.

Dünyada  büyük oyunları kuran  küresel  manyaklar böyle  yerel manyaklar olmasa bu kadar kolay at oynatamazlar.

Bu yerel manyaklar  aracılığıyla küresel manyaklar   toplumlara kurban olmayı  tavsiye eder  ve önerirler , tuhaf olan zaman zaman büyük kitleler inanıp kurban olmayı kabul ediyorlar .

Mankafalara uymamak  bize bağlıdır , ahlaka aykırı yasalara karşı gelip direnmek dahil. 

ama   içimiz rahat olsun , bir ülkenin lideri halkına yalan söylüyorsa  halkın üzerinde otoritesi yok demektir , halkı hapse atabilir ama ruhlarını hiç bir yere hapsedemez.

Her dökülen kanın nedeni pazarlar arası bir itişmenin yani paranın sonucudur, istedikleri kadar ‘Din’, ‘İman’ ‘Vatanseverlik’ den bahsetsinler yutturmacadır . 

Gerek küresel gerek yerel manyaklarla  baş edemezsek geleceğimiz yoktur.

Başaracağız, yıllar önce Başbakan Melen’in radyodan verilen konuşmasını hatırlayalım ; 

( Cennet mekan olsun Amiral Vedii Bilget’in  ‘ Girdap ‘ adlı kitabının 1. cildi Kastas yayınevi 

Temmuz 2002  basım - sahife 257 ) Bakın amiral VediiBilget neler yazmış :

‘‘Ferit Melen Kabinesi 5 Haziran’da 4 kırmızı 24 çekimsere karşılık 262 oyla TBMM de güven sağladı. 149 kişi oylamaya katılmamıştı. Radyodan Başbakan’ın konuşmasını dinliyordum ki kulaklarıma inanamadım  . Melen ‘Eğer 12 Marttan önce komünistler başarı kazansaydılar  Türkiye’deki Türkleri Sibirya’ya sürecekler ve Türkiye’ye başka milletlerden insanlar yerleştirilecekti ‘ diyordu.’’ 

İyi sallamış rahmetli  Melen , oğluda can arkadaşımdır hani dilim varmıyor ama ortada tarih var . 

Böyle ne çılgınlar gördü   gördü Türkiye  şimdikileri mi atlatmayacağız !

Bakın bu sözleri söyleyen Başbakan Melen Kürttü , şimdi  Cumhurbaşkanı adaylarımızdan  biri Selahattin Demirtaş’da  bir Kürt vatandaşımız ve sözleri çok farklı akıllı uslu paranoyalar üzerine değil. 

Cumhuriyetimiz herşeye rağmen nerelerden nerelere geliyor   kıymeti biline

Lakin namus ve şeref üzerine edilen yemin üniter bir devlet üzerine ,  özerklik  üniter devletin  başı olma yeminle çelişiyor. 

Bu bakımdan Ekmel Bey çok daha net ve tutarlı.

Unutmadan, Pazar akşamı Habertürk’de Ece Üner’in programında Mehmet Ocaktan ,aa aa neler söyledi Prof. Nevzat Yalçıntaş için herhalde milyonlarca liralık tazminat kapıda, Ece Üner işi derhal kapatmaya çalıştı ama yenir yutulur sözler değildi. 

Herşeyi bir bir kayda geçiriyoruz , şimdilik işimiz budur.

sevgiyle

necefugurlu@gmal.com

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN