forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

Acun; karşında bütün Türkiye oldu macun...

Aktif .

necef-ugurlu-650NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN 

Popüler kültürle hayır hasenat işlerini karıştırmanın ne kadar sakil durduğunu çok yazdım.  

Son örnek  Derya Büyükuncu ile Acun arasındaki 500 bin liralık hayır hasenat polemiği. (Derya  Bey’in  Soyadı Büyükuncu mu , Uncu mu yoksa iki ayrı kişilikten mi söz ediyoruz o da tam anlaşılmıyor ).

Ama iş artık sakaletin ötesinde.

Medyada yer alan haberlere  göre ;  Derya Bey’le anlaşma , kazandığı takdirde paranın bir kısmını bir hayır derneğine bağışlaması şartıyla yapılmışmış , ‘mışmış’  çünkü anlaşmayı  gören var mı bilmiyoruz ,  hiç bir yerde  bildiğim kadarıyla yayınlanmadı.

Neyse ,  bir süre medyada Derya Uncu’nun paraları alıp ABD’ye kaçtığı  sözleşme gereği edimlerini yerine getirmediği yazıldı. Değerli sporcumuzun bu haberler yüzünden  itibarıyla epey oynandı , sanki hayır için ayrılan parayı almış , ABD’ye kaçmış ohh gününü gün ediyormuş gibi bir  izlenim oluştu.

Daha sonra Derya Uncu açıklama yaptı ve madalyonun öbür yüzünün  öyle olmadığını kendince anlattı. 

Meraklısı bütün beyanatı buradan dinleyebilir...

Özetleyecek olursak ; Medyaya sitem etti ve gazetecilerin araştırmadan bu haberleri yazdığını söyledi.  

Gazeteciliğin aydınlık araştırmacı yüzü olarak da ‘Uğur Abim’ dediği Uğur Dündar’ı örnek gösterdi , Peki kayda geçiriyoruz. 

Söyledikleri ise pek çarpıcı ve sarsıcı , hangi bakımdan derseniz 500 bin eline geçmemiş, çünkü  verilen taahhütler yerine getirilmemiş  burada dikkat ,  taahütleri yerine getirmeyen Acun gibi gözükse de Derya Bey’in ağzından böyle bir şey çıkmıyor.

Derya Bey almış olduğum parayı almam yaklaşık 2 yıl sürdü diyor miktarı açıklamıyor Senetlerin ödemeden geciken faizlerini de almamış, esasen avukatları içinde büyük paralar ödemiş zor durumda kalmış , ama  böyle bir sulh yoluna gitmiş çünkü barışa inanıyor barışçı bir sporcu  ! 

Peki bunu da kayda geçirelim.

Sonuçta hayır işine parayı vermem de demedim diyor. Bu da kayda geçsin.

Bunca olandan sonra  çarpıcı olan Acun için  ‘Acun abiyi severim sayarım ,  onunda beni sevdiğini düşünüyorum  ‘ demesi.

Size de tuhaf gelmiyor mu bu durum, sizi birisi 2 yıl süründürüyor , paranı alamıyorsun , itibarın zedeleniyor ve sonunda birşeylere razı oluyorsun ama sana bunları yapanı nedense  ‘Sayıyor’  ve dahası ‘Seviyorsun’.

Pek tuhaf bir ilişki , mazo-sado kategorisinde  gibi duruyor !

Fakat Acun sevilmeyecek bir adam değil sevimli ,   adeta   Medyamızın Burnei Sultanı gibi, servet, uçaklar, sevgililer, nikahlı nikahsız eşler, çocukları , ve alacakları, hatta leasing yapılırken patrona kendisine olan borç , alacağıyla ilgili kefil olmasıyla  ünlü  !

Cumhuriyet , hukuk devleti değerleriyle  ‘Doku uyuşmazlığı’ var  olmasına da , en azından benim Cumhuriyet Hukuk devleti algımda, ....gene de sevimli , dalga geçiyor her değerle ve  Cumhuriyet Medya tarihinin en  önemli Asset’i , unsuru !

Derya adeta Acun patron değilmiş gibi davranıyor , e kim o zaman patron sorusunu kayda geçirelim.

Derya Uncu Acun’u seviyor, Acun tarafından da sevildiğini düşünüyor bu kısım önemli ve

derken , sabah oldu  erken  ve .....

Acun Medya bir açıklama  yaparak Derya Bey’in alacağının muhatabının Show TV olduğunu söyledi ! 

Show TV  en son kime satılmıştı hatırlamıyorum , TV’ler başdöndürücü hızla  el değiştirdiğinden birinciliği ATV mi Show TV mi alıyor bakmak lazım ! 

Ya Ciner ya Ethem Sancak olması lazım, Ethem Bey medyadan çekilip inekçiliğe başlamıştı ilaç sektörünün yanı sıra , galiba döndü de  tam nereye hatırlayamadım galiba Star’dı  , zaten  daha önce gazete onun değil miydi yahu medyada neler geliyor patronların başına ama 1 Mayıs yakın ben Ethem Bey değil işçilere üzülmek durumundayım .

Bütün bu olup bitene  Saba Tümer’in  aldığı yazılıp çizilen ,parayı almadığını açıklaması da eklenince  karşımıza  TMSF çıkmasın mı , onlar da pek yaramaz şeyler , her şeyin altından çıkıyorlar . ‘fiktif’ bir şekilde, imiş  Saba Tümer’in alacağı , ne demekse şiire döksek durumu  5 mısrada çözeriz  ;

SABANIN ŞİİRİ

Alacaklısın  Saba 

Niye ayol a aa 

Fiktif dediler

Şaşırdım kaldım  

Bu sefer ;

Nerede paralar  diye  sordular

Bunlarda dalga geçecek beni mi buldular 

Hahahaha ha....

Velhasıl bu durumu ancak durumdan vazife çıkarırsa MASAK çözer.

Kemal Kılıçdaroğlu beş dakikada çözer anlatır da, savcılar ne yapar bilemem.

Neticede bunca olandan bu haberleri yapan medya sorumlu oluyor , oldu mu şimdi Derya Kardeş !

Uğur Dündar eski gücü ve imkanlarına sahip olsa denize İstanbul'dan girer Panama’dan çıkardı ve yüzücülüğün ne olduğunu gösterirdi , o da şimdilerde  ne yapsın Hakan Aygün Medya’sında haftada bir  ‘ retorik yarışmaları’ programı  yapıyor, en son Metin Akpınar ile Zülfü Livaneli yarıştı kimin kazandığını bilmiyorum, uyumuşum , genede olsun hiç yoktan iyidir.

Bu işlerin  sonu  ne olacak bilemiyorum ama bildiğim bu işlerin içindekiler sonunda ‘vatansever’ çıkacaklar.

Macun olduk , tüpten çıktık kendimizi geri sokamıyoruz.

Sevgiyle Efendim , Kayda geçirdik.

necefugurlu@gmail.com

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN