forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

Yersen...

Aktif .

ETİKETLER:Necef Uğurlu

NECEF UĞURLU - KAYDA GEÇSİN

Terbiye. Yüzsüzlük. Edepsizlik. Demokrasi. Siyaset. Laiklik. Müslümanlık... Yalan yanlış yazıp sonra ‘Pardon’ diyen pek kıymetli ‘gazeteciler’ 

Palavra kahramanlar... 

28 Şubat süreci öncesi işsiz , süreçte ve  sonrası bir gün işsiz kalmamış ve şimdi 28 Şubat mağduru olduğunu iddia eden ‘oyuncu’...

Ve karşısında  kafa sallayarak onaylayan  televizyon gazetecisi...    

Sportmenlik... 

‘Öyle demek istemedi ‘ , ‘Çok güzel söyledi’ koroları  

‘PKK’ , Terör sözcüklerini duyar duymaz devletin kendisini vazifeye çağırdığını vehmedip dolandırıcılarla operasyona katılan , dolandırıldıktan sonra ekranlardan devlet böyle şey yapmaz, polis böyle operasyon yapmaz diye avaz avaz sanki bu haltı yiyen bizmişiz  gibi bağıran Profesör ve daha neler neler , yok yok bizde !

YERSEN burası Türkiye.

Artık yiyemiyoruz çünkü  boğazımızda düğümleniyor .

Yİyemiyoruz çünkü 1 milyon çocuk gelin varmış ülkemizde , Özdil yazdı .

Gerisi hikayedir.

Gene taktılar gençliğe diyorduk, meğer kasıt ‘hücre evleriymiş’ , terörle mücadele yasası yok mu, buyrun gereğini yapın  terör yuvalarını basmak için bize mi soruyorsunuz, hücre evinde teröristleri basabilir miyiz diye ?  YERSEN.

Erkekler kadınlara mı saldırıyor, buyrun polisin görevi kadını korumak , bize sormaya gerek yok ki . YERSEN.

Yurtlarda devlete emanet kimsesiz  çocuklar, gençler taciz ediliyor, dövülüyor , fuhuş için mi pazarlanıyor, buyrun gereğini yapın, bize sormanıza gerek yok, hayır mı diyeceğiz . YERSEN.

Yurtlarda kızlı erkekli  aynı binada kalmak, aynı yemekhanede yemek yemek sorun olarak sunuluyor birbirlerini mi yiyorlar bu çocuklar, yemekhanede seks partileri mi düzenliyorlar ellerinde yemek tepsileri sıraya girmişken neler yapıyorlar yaramazlar , YERSEN.

Yemek yerken durup duruken iki  cinsin birbirine  saldırma riski ne kadar bilmiyorum, kadınların  aleyhine yüksek olabilir şiddete maruz kalan kadınların durumu ortada, lakin bu ‘saldıray abi’ leri  kadınlarla erkekleri ayırarak  tedavi mümkün mü ? YERSEN.

Ortak alanlar elbette olacak, başı örtülü kızların mücadelesi kamu alanlarında yer almak değil miydi, ‘Haremlil’ ‘selamlık’ taleplerini duymadık hiç , yoksa var mıydı ? YERSEN .

İş yerlerinde erkeklerin saldırısına uğramamak için kadınlar erkekler ayrı ayrı mı hizmet verecekler , hizmet alanlarda kadın erkek iki kuyruk mu olacak. 

Bu ülkenin kuyrukları bitmez , yeni kuyruklar mı olacak ? 

Yorulduk, yorgunluğumuz kayda geçsin.

Bu durumda  kamu alanlarında baş örtülü kadına özgürlük meğer haremlik selamlık biçiminde oluyor ki ,Baş Tacı sayın  Nilüfer Göle’nin modern mahrem teorisi  bu durumda foslamış mı oluyor ?  YERSEN . 

Geçenlerde Gökmen Karadağ’ın Haberaktif programının sık konuklarından biri ‘pes rekoru’  kırdı, efendim  yanlış duymadımsa askerliği esnasında arkadaşlarıyla evlilik dışı ilişkiye giren kızların  çoğu hüsrana uğramış ve geneleve düşmüşler , haydaa...haydaaa....nasıl bir savunmadır bu  , kapatın o zaman  genel evleri hadi siz kapatmayacaksınız kim kapatacak ? YERSEN .

Halka da sordular konuyla ilgili düşüncelerini aynı programda ,  bir türbanlı kızımız ‘Olmaz Ateş ile barut bir arada olmaz’ demez mi !

Kim ateş, kim barut, bir kadınla bir erkek bir araya geldiğinde sürekli patlama şüphesiyle nasıl yürürüz biz bu yollarda. YERSEN.

Kadını görünce seks histerisi geçiren erkekler, erkek görünce seks histerisine kapılan veya bu herif bana ne zaman saldıracak korkusuyla  titreyen kadınların durumu   devletin çare arayacağı  kadar büyük bir  sorun ise , bunun fizyolojik, psikolojik, sosyolojik yanlarına şifa bulmak lazım, dünyadan yarım isteyelim derim. YERSEN.

Derken bir sivri akıllı  kalkıp  Sayın Başbakan’ın Hülya Avşar ile daima görüşmesini  farklı yaşam biçimlere saygısından örnek olarak vermesin mi, haydaa YERSEN .

Bir sosyal mesele olsun da içinde Hülya Avşar olmasın zaten mümkün mü ?

Hülya Avşar şüphe yok ki her konuda her şeyi söyler, görüşür, konuşur  ama geneli temsil gücü var mıdır  varsa hangi geneldir  meçhul... .

Hülya Avşar  laik, modern, çağdaş Türk kadının idolü filan da biz mi bilmiyoruz ? Kendi defalarca rol model filan olmadığını açıkladı niye böyle emrivakiler yapılıyor acaba? YERSEN...

Bu arada bir bakanımız pür  telaş çıkmış  evlere girip  evlilik cüzdanı soracak halleri yok mealinde  konuşarak  güvence  veriyor , kimlere ?  Evli oldukları halde evlilik dışı ilişkileri ve bu ilişkilerden çocukları bile olanların yüreklerine su serpiyor adeta, merak etmeyin evlilik cüzdanı sorulmayacak diye, evliliğide kaldırın o zaman , YERSEN.

Sayın Başbakan bunlarla mücadele edecekse helal olsun  ,şahsen çok eşliliğe karşıyım . Malum bazı sitelerin  ikinci eş cenneti  oldukları gerçeği   ayyuka çıkmış durumda . 

Ve aslında hukuken ve ahlaken sorun budur. 

Çok eşlilik çaktırmadan meşru bir hal mı aldı ? 

İnsanlar anlaşamaz ayrılır, nikahsız birlikte yaşarlar ama evli olup resmi nikahlı eşi dışında metresleriyle hedonist bir yaşamın evlilik müessesini ne hale getireceği üzüyorsa  Sayın Başbakan’ı bu doğru bir kaygıdır.

Hangi anne baba çocuğunun kuma olmasını ister ? Veya tam tersi oğlunun üç, dört eşli olmasını ister ?

Sorular kafamızda yığın oldu.

İnsanlar anlaşamayınca boşanabilir , evlilerin başka eşlerle evler açması zina sayılmıyor mu ?

YERSEN

Demokrasinin, devlet yönetmenin ahlakı yok mu ? YERSEN

Meşru, gayrımeşru meselesine gelince evli bir insanın bir başkasıyla evlilik dışı ilişkisi meşru mudur, gayrımeşru mu  ?

Hele bu şahıs siyasetçiyse ve seçim bölgesinde baş örtülü eşiyle gezip oy topluyor, başı açık metresiyle başka bir yaşam kurmuşsa bu iki yüzlülük değil midir ?

Peki, bir evli adam iki, üç  hanımla evlilik dışı ilişki yaşıyor ve hatta şu son eşim, öbürü ortancası diye şişine şişine geziyorsa bu meşru mudur ?

Beyefendinin kendi seçimi, özel hayatıdır mı denir ?

Veya evli bir adam nikahsız yaşadığı hanıma nikahsız düğün yapıyorsa bu meşru mudur ? davetliler bu durumu bile bile düğüne gidiyorlarsa suçlu duruma düşerler mi, bilmeden gidenlerin salak durumuna düştüğünü biliyoruz , şahsen başıma gelmişti fakat benim gittiğim düğün davetinde gelin evlendim diye davet etmişti, ama annesi beni kenara çekip ‘Evladım , ortada nikah yok bu ne iş’ diye yakınınca şaşırıp kalmıştım. Üniversite hocasıydı hanım, ve sonrasını anlatmıyayım çok bomba olur bomba patlatmak işim değildir .

Bunlar bizim örf adet geleneklerimiz mi ? YERSEN

Şimdi bunları bir tarafa bırakıp bekar, erişkin gençlerin bir arada arkadaşça veya sevgili olarak birlikte yaşamalarının ahlaksızlık aramak komik olmuyor mu ?

Ebeveynler tercih eder, etmez bu çocuklarıyla kendi aralarında ki bir sorundur.

Geleneklere göreneklere  Rahmetli Adnan Menderes’in metresini kahraman yaparak  adamı rezil  etmek , eşini  değersizleştirmek , yaşayan torunlarını üzmek  sığıyorda gençlerin birlikte olmaları mı sığmıyor. YERSEN.

Bu nasıl muhafazarlık  , YERSEN.

Reşit olmuş gençleri  anne babalarına gammazlamayı düşünüyor devlet, ana babalar çocukların arasına girmek neyin nesi ? YERSEN .

Şimdi yukarıda saydığım  insan hallerine  komşu şikayetine bağlı bir hukuk düzeni mi geliyor onu da anlayamadım . 

Evliyim, metreslerimin oturduğu evlerde komşular şikayetçi değil , karımda tırsmış, yapışmış oturuyor özel hayatımdan kime ne  , yanlız oğlum üniversiteye giderken  kız arkadaşlarıyla birlikte ev tutmuş  birlikte kalıyor aynı binada , apartmanda  komşular çok rahatsız olmuş , gidip  kulaklarını çekeceğim mi  diyecekler ? YERSEN

AB’ye anlaşılan Başmüzakereci ve yakın aile dostları Frankofon  madalyalı Ajda Pekkan asker selamı vererek  başbaşa girecekler .

Bizde , burası Türkiye YERSEN mi diyeceğiz ?

Hayır gözümüzün bebeği çocuklarımız, özellikle kızlarımızı bu oyunlara getiremeyiz. 

Sevgiyle Kayda geçiriyoruz.

necefuğurlu@gmail.com

DKM ARŞİVİ