forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Okur Temsilcisi'nden Hürriyet'in internet sitesine çıplaklık ayarı...

Aktif .

hurriyet-kelebekHürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, Hollywood ünlülerinin çıplak fotoğrafları için bu içerik uzun vadede itibar kaybına yol açar uyarısında bulundu.

 "Hack'lenmiş fotoğraf fetişizmi" başlıklı yazısında Hürriyet'in de kullanmaya doyamadığı Hollywood ünlülerinin hacklenerek ele geçirilen çıplak fotoğraflarının yayınlanmasını yeniden konu edinen Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, bu içerik uzun vadede itibar kaybına yol açar uyarısında bulundu.

Bildirici daha önce de değindiği Hollywood yıldızlarının, iCloud hesapları hack’lenerek çalınan fotoğraflarının gazetesinin internet sitesinde yayımlanması hakkında elinden bir şey gelmediğini ima eden yazısında, okurların tepkilerine ve hurriyet.com.tr'de yayımlanan haberlerin bir listesine de yer verdi.

"Yadsınamaz sayıda okuyucunun bu tür haber ve galerileri sevdiği ve belki onbinlerce kez "tık"ladığı da bir gerçek." demeyi de ihmal etmeyen Bildirici, yazısının finalinde de hurriyet.com.tr yönetimine Vuslat Doğan Sabancı'nın "habercilik ilkelerinden vazgeçmeyelim" uyarısını hatırlattı.

Yazının tamamını okumak için tıklayın... 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN