forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Taraf'la Star arasında '2 milyon' kavgası...

Aktif .

star-tarafTaraf gazetesi bugün ilk sayfasında yer verdiği 'Star'da 2 milyonluk hortum kavgası' başlıklı haberde; Star gazetesinin yaptığı promosyonlar için kamu bankalarından kredi aldığı ancak bu paralarının gazetenin CEO'su Mustafa Karaalioğlu'nun ekibi tarafından usulsüz olarak iç edildiği ve bu nedenle Karaalioğlu'nun ile gazete patronu Ethem Sancak arasında tartışma çıktığını yazdı... 

Star gazetesi de internet sitesi üzerinden bu haberleri yalanlayan bir açıklama yayınladı.

"İftiracı Taraf'a zorunlu cevap" başlığıyla yayınlanan açıklamada; "Ne iddia edildiği gibi Medya Grup Başkanımız'ın eski Halkbank Genel Müdürü'yle bugüne kadar tek kelime konuşması olmuştur, ne de grubumuzun sahip ve yöneticileri arasında iddia" ifadelerine yer verildi ve Taraf'a dava açılacağını belirtildi. Star gazetesi, açıklamasında Taraf'a açtığı diğer davaları da hatırlattı. Star açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Bir süredir Star Grubu, sahipleri ve yöneticileri aleyhine tamamın yalan ve iftiralardan oluşan yayınlara yer veren Taraf gazetesi bugün de tek kelimesi dahi doğru olmayan bir iftirayı üreterek haberleştirmiştir.

Haberin tamamı yalandır.  Ne iddia edildiği gibi Medya Grup Başkanımız'ın eski Halkbank Genel Müdürü'yle bugüne kadar tek kelime konuşması olmuştur, ne de grubumuzun sahip ve yöneticileri arasında iddia edilen tartışma vuku bulmuştur. Haberde ileri sürülen iddiaların tamamı hayal mahsulü ve yalandır, hiçbirisi gerçekleşmemiştir. Bu vesileyle tekrarlamak isteriz ki, sayın Mustafa Karaalioğlu'nun ne bugün ne geçmişte sayın Süleyman Aslan'la telefonla veya yüzyüze hiçbir zaman, hiçbir görüşmesi olmamıştır. Hiçbir surette kendisinden kredi veya reklam talebinde bulunmamıştır.  Haberde adı geçen ve daha önce de yine Taraf gazetesi tarafından iddia edilmiş olan  "Süleyman iki milyon gönder" cümlesi de sayın Mustafa Karaalioğlu'na atılmış bir iftiradır.  Taraf, bir süredir grubumuz ve yöneticileri hakkında bir karalama kampanyası yürütmektedir. Tek kelimesi dahi doğru olmayan bu haberlere ilişkin aşağıda detayları verilen iftira ve ceza davaları açılmıştır.  Bugün yayınlanan haber hakkında da gereken hukuki işlemler yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Star Medya Grubu  

MURAT SANCAK'IN AÇIKLAMASI 

Taraf gazetesinin iddialarına Star Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'tan cevap geldi... İşte o açıklama...

Taraf gazetesi tarafından bir süredir sistematik bir şekilde yürütülen iftira kampanyasının amacı grubumuzun başarılı çalışmalarını gölgelemek ve huzursuzluk yaratmaktır.

Bugün yayınlanan haber de hayal mahsulüdür ve bir kurgudan ibarettir.

Ne Medya grubumuzda iddia edilen olaylar yaşanmış, ne geçmiş dönemlerde böyle bir harcama yapılmış, ne de yönetim kurulumuz veya herhangi bir birimimiz tarafından böyle bir tespitte bulunulmuştur. Geçmişte veya bugün şirket içindeki harcamalara ilişkin bağlı iddialar, hiçbir surette vuku bulmayan birer yalandan ve iftiradan ibarettir. Haberde belirtilen vakaların ve süreçlerin hiçbirisi gerçekleşmemiştir. Ne iddia edilen telefon görüşmesi, ne de iddia edildiği gibi buna bağlı harcamaların hiçbirisinin yaşanmadığı yönetim kurulumuzun da malumudur. 

Dolayısıyla Sayın Ethem Sancak'la Sayın Mustafa Karaalioğlu arasında bir sorun veya tartışma da yaşanmamıştır. Sancak Ailesi, Medya Grup Başkanımız Sayın Mustafa Karaalioğlu ile uyum ve güven içerisinde çalışmakta; kendisinin çalışmalarını geçmişte olduğu gibi bugün de takdir etmektedir.

Star Medya Grubu, kaynağı ve maksadı belli bir saldırı altındadır.  

Şirketimize olduğu gibi, Sayın Karaalioğlu'na yönelik haberlerin de tamamen iftira ve yıpratma maksatlı olduğunu görmekteyiz. Bu konuda gereken her türlü hukuki yollara başvurulmuş ve bundan sonra da başvurulacaktır.

Murat Sancak
Star Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN