forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Yılmaz Özdil parayı çok sever, kovulmadan kendisi gitmez...

Aktif .

yilmaz-ozdil-650

Yeni Şafak yazarı Cem Küçük, istifa ettiğini söyleyen Yılmaz Özdil'in parayı çok sevdiğini bu nedenle kovulmayı beklediğini yazdı... 

 

Küçük, Özdil'in ucuz kahramanlık peşinde olduğunu ve 'Yazım Sansürlendi' kampanyası yaparak kendini pazarladığını savundu. 

İşte Küçük'ün Yeni Şafak'ta yayınlanan yazısından Yılmaz Özdil'le ilgili yazdıkları... 

(...)

Yılmaz Özdil hayatı boyu ucuz kahramanlık yapan cingöz bir tiptir. Bunu en iyi Fatih Altaylı bilir. Şimdi istifa ettiği haberini caka satmak için kendi yayıyor. Oysa Aydın Doğan'dan tazminat paralarını hüpletmeden Hürriyet'ten ayrılmaz Özdil. Dolayısıyla istifa etmez ancak kovulmayı bekler. Yakından tanıyanlar Özdil'in tek sevdiği şeyin para olduğunu iyi bilirler. Eğer Aydın Bey Yılmaz'a yüklü miktar parayı ödemeyeceğini ifade ederse birkaç gün sonra hiçbir şey olmamış gibi kuzu kuzu köşesinde yazmaya devam ettiğini görürsünüz. Yılmaz Özdil budur.

Atatürkçü-solcu kesimin taptığı bu adam aslen Soğuk Savaş sağcısı Rauf Tamer'i idol bellemiş faşist görüşlü bir tiptir. Ama şu an Atatürkçülük ve solculuk satması para ettiği için bunları satar CHP tabanına. Yılmaz Özdil, Dinç Bilgin'in şoförünün oğluyken ve kendisi de babası gibi şoförlük yapacakken onu o sefaletten çıkarıp okutan ve gazeteci yapan Dinç Bilgin'dir. Oysa ilk fırsatta en zor gününde Dinç Bilgin'i satan da Özdil'in ta kendisidir. Hayatını borçlu olduğu Dinç Bilgin hapse girince bayram eden bir insandır Yılmaz Özdil.

(...)

Yazının tamamını okumak için tıklayın...

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN