forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Erdoğan'ın yapacağı seçim kampanyasının detayları...

Aktif .

recep-tayyapCumhurbaşkanlığına aday olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yürüteceği seçim kampanyasının detayları da netleşmeye başladı. 

Erdoğan’ın seçim kampanyasında “Zengin ve özgür Türkiye” özlemine vurgu yapılacak. AK Parti kurmayları dışında bireysel olarak Başbakan’a destek vermek isteyen kişilerden “Yeni Türkiye Gönüllüleri” grubu oluşturulacak.

İki ilde seçim merkezi

Kampayada fikir, lojistik, strateji belirleme görevlerini AK Parti içinden Ömer Çelik,Yalçın AkdoğanBinali YıldırımMustafa Şentop, Mahir Ünal, Süleyman Soylu ve Arter Ajans Başkanı Erol Olçak üstlenecek. Ankara Çankaya’da Erdoğan’a ait bağımsız bir Seçim Koordinasyon Merkezi ve İstanbul’da Sütlüce’de bir seçim koordinasyon Merkezi olacak.

MİTİNGLER BÜYÜKŞEHİRLERDE

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Erdoğan'ın kampanyasını yürütecek kurmay kadro belirlenirken, 25'i büyükşehir 40 ilde miting yapılacağı öğrenildi.

Yurtdışı ziyaretler olacak

Kampanya süresince 45 miting yapılacak. Başbakan Erdoğan, kampanyayı tek başına yürütmeyecek. AK Parti dışında Erdoğan’ı destekleyen sivil toplum kuruluşları, vatandaşlar, yerel unsurlar da kampanyaya dahil olacak. Yurtdışında ise Almanya, Avusturya, Fransa, Hollanda Belçika, İngiltere ve Lefkoşa’ya ziyaretler yapılacak.

Gençler destek veriyor

Kampanyanın ana fikri ise, “Zengin ve özgür Türkiye” olacak ve Başbakan Erdoğan’ın yeni dönemde Türkiye’nin daha hızlı güçlenmesi için çalışacağına vurgu yapılacak. Mitinglerde, “Daha özgür ve daha zengin bir Türkiye Türkiyenin gücüne güç katalım” çağrısı yapılacak. Parti dışındaki Erdoğan’ı bireysel olarak destekleyen kişilerden “Erdoğan Gönüllüleri” grubu oluşturulacak. Kadın ve gençlerden oluşan bu grup “Yeni Türkiye Gönüllüleri” olarak da adlandırılıyor.

Manifesto 10 Temmuz’da

10 Temmuz’da Köşk manifestosu açıklanacak. Adaylığın açıklandığı toplantıda partililere seslenen Erdoğan, Köşk manifestosunu ise sivil toplum kuruluşları ve halka açıklayacak. 50 sayfadan oluşan manifestoda Erdoğan’ı da bağlayan temel felsefe aktarılacak.

ÇATIŞMA DEĞİL ÇALIŞMA

Kampanyanın ana temalarından birisini de “Büyük Türkiye’nin lideri”, “Büyük uzun bir yol var önümüzde. Bu yolun önemli bir kısmı aşıldı, öbür kısmını da devam ediyorum. Yolumdan dönmem. Türkiye’nin büyük yolculuğunda lider olmaya talibim” oluşturacak.

Türkiye’nin lideri teması

Cumhurbaşkanının halk tarafından seçileceğine ilişkin yasal düzenlemenin ardından bazı yazarlar tarafından Cumhurbaşkanı adaylarının seçim çalışmalarını nasıl yapacakları tartışılmıştı. Bazıları ise bu durumu “en iyi ben imzayı atarım” diye adeta ti’ye almıştı. Başbakan Erdoğan seçim kampanyasında çok güçlü bir şekilde önceki gün yaptığı konuşmada bunun yanıtını verdi. Seçim sürecinde de seçim logosundaki vurguda yapıldığı gibi, uzun yolculuğunda Türkiye’nin lideri temasını kullanacak.

Kaynak: Star gazetesi

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN