forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Birand'ın yayınlayamadığı o görüntüler tekrar gündeme geldi...

Aktif .

ETİKETLER:Sivas Olayları

sivasolaylariMadımak olaylarının yıldönümünde bir çok etkinlik ve anma düzenlenirken 1993 yılında yaşanan olayın perde arkası da her seferinde yeniden gündeme geliyor...

BİRAND'IN YAYINLAYAMADIĞI SİVAS VİDEOSU!

Sivas katliamı sırasında çekilen ve yıllarca yayınlanmayan Madımak Otel'i yakılmadan az önceki görüntüleri Cüneyt Özdemir geçtiğimiz yıl ekrana getirmişti. Videoda sayıları 30-40 civarında olduğu anlaşılan elleri silahlı askerler,otelin önündeki kalabalığın hemen arkasında duruyor. Toplamda 35 kişinin yanarak ya da dumandan boğularak öldüğü otelin ateşe verilmesinden az evvel, anlaşılmaz bir nedenle askerlerin olay mahallinden uzaklaştırıldığı görünüyor.

"ASKERDEN BASKI GELDİ YAYINLAYAMADIK!"

Cüneyt Özdemir sözkonusu görüntüleri yayınladığı programda, 'müthiş haber değeri olan o görüntüleri biz o dönemde yayınlayamadık' demişti. M. Ali Birand da, 'Evet yayınlayamadık. Bu konuda baskı gördük' diyerek Özdemir'i doğrulamıştı.

Birand, aynı programda görüntülerdeki askerlere geri dönmeleri konusunda kimin talimat verdiğini ve komutanlarının kim olduğunu asla öğrenemediklerini söylemişti.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN