forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Yeni Şafak'tan Hürriyet'e ağır suçlama...

Aktif .

yeni-safak-hurriyetYeni Şafak Hürriyet'in 17 Aralık Operasyonu'nun merkez üssü olduğunu savundu.

17 Aralık Operasyonu sonucunda tutuklanan Rıza Sarraf'a ait olduğu belirtilen ifade tutunaklarını Hürriyet gazetesinin internet sitesi yayınlandı. 

Sarraf'a ait olduğu söylenen ifadelerde Yeni Şafak'la ilgili bir iddia da yer alıyordu. Sarraf'ın ifadede Yeni Şafak'tan bir yazarın kendisinden 1 milyon dolar para istediği yer alıyordu. 

Daha sonra Yeni Şafak Sarraf'la Yeni Şafak Ekonomi Müdürü'nün yaptığı telefon kayıtlarını yayınlayarak iddialara cevap verdi. 

SARRAF'IN AVUKATI ÖZÜR DİLEDİ

Ayrıca Rıza Sarraf'ın avukatı bir açıklama yaparak Yeni Şafak'tan özür diledi.  "İstemeyerek de olsa Yeni Şafak gazetesini zan altında bırakmış ya da dolaylı olarak da olsa yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdi ise müvekkilimin, Yeni Şafak gazetesi ve tüm çalışanlarından özür dilediğini kamuoyunun bilgisine sunarız"

YENİ ŞAFAK HÜRRİYET'E DAVA AÇIYOR

Yeni Şafak'tan yapılan açıklamada Hürriyet'e dava açılacağı duyuruldu. 

yenisafakkkk

MANŞETTEN HÜRRİYET'E YÜKLENDİ

Yeni Şafak bugün manşetten Hürriyet'e sert ifadelerle yüklendi. "Cevap ver Hürriyet" başlığıyla yayınlanan haberde Hürriyet'in, operasyonun merkez üssü olduğunu savundu. 

"Hükümete yönelik operasyonun merkez üssü haline gelen Doğan Grubu'nun ilk icraatı, tezgahı deşifre eden Yeni Şafak'a saldırmak oldu. Hürriyet, Rıza Sarraf'tan 1 milyon dolar istediği iddia edilen Avukat Halil Koca'yla ilgili gerçekleri saklayarak iftira manşeti attı.

Hükümeti hedef alan polis operasyonunun medya taşeronu olan Hürriyet, 'işadamı Rıza Sarraf'ın savcılık ifadesi' diye lanse ettiği bir metinden hareketle, Yeni Şafak'a alçakça iftiralar attı. 'Yeni Şafak gazetesi ekonomi yazarı avukat Halil Koca, Rıza Sarraf'tan haber yapmama karşılığında 1 milyon lira istedi' iftirasını yayan Hürriyet, bir hafta öncesine kadar Ankara Temsilcisi olan Metehan Demir ve çok sayıda gazeteci ile siyasetçinin bildiği gazeteciyi gizledi. Hürriyet, haber yayınlanmadan, 'Yeni Şafak'ta Halil Koca isminde ve asıl mesleği avukatlık olan bir ekonomi yazarı çalışmıyor' denilmesine rağmen bu bilgiye de yer vermedi. Talimat almışçasına, Yeni Şafak'a karşı operasyonel gazetecilik yapan Hürriyet, dün gün boyu sitesinde yer alan iftira haberine karşı yayınladığımız ses kaydı ve açıklamayı da görmezden geldi." (Haberin tamamı)

 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN