forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Yılmaz Özdil'den Başbakan Erdoğan'a 'Şaşırtan' destek

Aktif .

yilmaz-ozdilHalk TV, Suriye lideri Beşşar Esad'le bir röportaj yaptı. Röportaj'da Esad Erdoğan'a ağır haraketlerde bulundu. Halk TV ise bu sözleri olduğu gibi yayınladı.

Hükümet'e yönelik en sert muhalefeti yapan isimlerin başında gelen Hürriyet Yazarı Yılmaz Özdil, Esad'ın Erdoğan'a yönelik sözlerine aynı sertlikte karşılık verdi. 

BU SÖZLER ESAD'A YEDİRİLMELİ

Halk TV'de Uğur Dündar'ın yeni başlayan 'Halk Arenası' programına katılan Yılmaz Özdil, "Ortadoğu’nun kasabı" olarak nitelediği Esad’in Erdoğan’a hakaret etmesine itiraz etti. Özdil, "Ben başbakanı eleştiririm; ancak bir başka ülkenin lideri bu şekilde konuşamaz. Bu lafların bu Ortadoğu kasabına yedirilmesi lazım" dedi.

ORTADOĞU HACİVATI HAKARET EDEMEZ

"Bu lafların, bu Ortadoğu kasabına yedirilmesi lazım. Ben şahsi olarak kendi hükümetimle ilgili olarak itirazlarım olabilir. Ama hiçbir Ortadoğu Hacivatı’nın çıkıp Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na hakaret etme hakkı yok. Bu lafın bu adama yedirilmesi lazım. Bu ahlaksız katilden mi öğreneceğiz biz demokrasiyi. Diyor ki akrep gibidir terör. Bunların beslediği terör örgütünün, haddi hesabı yok. Bu arkadaşının babasının ve kendisinin beslediği terör örgütünün sayısı belli değildir."

"Şimdi Türk televizyonları üzerinden psikolojik bir harekatı kimse yapmasın. Bu adam ABD televizyonuna da konuştu. Suriye konusunda Erdoğan, Davutoğlu ve Obama’nın çizgisi aynı. Neden ABD televizyonunda çıkıp ABD başkanına hakaret edemiyor da, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na hakaret ediyor." 

CHP'YE ELEŞTİRİ...

"Türk televizyonları üzerinden psikolojik hakaret yapılmaması gerekiyor. Yani bize AKP’ye oy vermeyenlere, Müslüman Kardeşler şekeri gönderiliyor. Laik kesimin çok saygı gösterdiği Ahmet Necdet Sezer üzerinden gönderme yapıyor. Burada asıl önemli olan şu. Türk halkı biz Mustafa Kemal Cumhuriyeti ile yüzü Avrupa’ya dönük bir ülkeydik. Biz nasıl oldukta bu Hacivatların arasına düştük. Türkiye’nin bunu düşünmesi lazım. Bunun Beşşar Esed üzerinden değil bunu yüz yüze yürütmesi gereken bir politikadır. Eğer CHP bunu düşünüyorsa kalkıp AKP ile çatır çatır kavga ederek yapacak. Ama bunu Esed üzerinden yapmayacak. Beşşar Esed’ın arkasında Rusya Çin gibi demokrasi ile alakası olmayan ülkeler var. Biz nasıl bu bataklığa düştük bunun mücadelesini yapması lazım."

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN