forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Köşesiz kalınca muhalefete başladı!

Aktif .

ETİKETLER:Ergun Babahan

ergun-babahanSabah Gazetesi ve Star Gazetesi'ndeyken Hükümeti destekleyen yazılar kaleme alan Ergun Babahan, işsiz kalınca deyim yerindeyse saf değiştirdi.  

Sabah Gazetesinin eski yöneticisi Ergun Babahan, Star Gazetesi yazarıyken, hükümeti en çok destekleyen isimlerden biriydi. Fethullah Gülen'e hitaben ağır ifadelerin yer aldığı bir tweet yüzünden işsiz kalan Babahan son günlerde saf değiştirdi.

Gazeteciler.com'un haberine göre, bu günlerde "hızlı bir muhalif" olan Babahan, attığı twitler ile Başbakan Erdoğan ve hükümeti eleştiriyor, medyaya baskı yapıldığını savunuyor.

BİR TWEET ATTI İŞSİZ KALDI

Fenerbahçe maçı sonrası, kupayı Galatasaray'ın alması üzerine, "Bu kupa Amerika'ya girsin" şeklinde twit atan Babahan, Gülen Cemaati ile şike operasyonu arasında kurduğu bağlantı yüzünden Star ve Today's Zaman gazetelerindeki köşelerinden olmuştu. Sonrasında defalarca özür dileyen ve Fethullah Gülen'in kırgın değilim diye mesaj gönderdiği Babahan, kulislerde konuşulanlara bakılırsa bir gazetede yazarlık için hükümet çevrelerindeki girişimlerine rağmen iş bulamayınca twitter üzerinden muhalefete başladı.

''İSMAİL İÇİN DE AĞLAYACAK MI ? ''

Babahan, Mısır darbesinin arkasında İsrail'in olduğunu söyleyen ve ''Elimizde deliller var'' diyen Başbakan Erdoğan'ın sözleri üzerine, ''Doların yükselişinin ardında da israil mi var, elde deliller vardır belki'' cevabını verdi. 

Gezi olayları sırasında, Eskişehir'de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz için de, ''Başbakan, İsmail'in görüntülerini izlerken de ağlayacak mı ?'' diye sordu.

Daha sonra, ''Bu ülkede polisin öldürdüğü gencin hesabını vermeyenler, Mısır'da darbeciden hesap soruyor'' yazdı. 

Medya ile ilgili olarak  ise, ''Bugünkü baskı dönemi, 12 Eylül'den beri yaşanmadı'' yazan Babahan, Gezi Parkı kapatılınca, ''Geziye girmek isteyenler iyi hal kağıdı ile AKP İl Başkanlığına başvursun'' twiti attı.

BAKAN BOZDAĞ İÇİN ''PİLLİ BEBEK''

Kendisine yumruk kişinin atanın serbest kalmasını eleştiren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a ise, ''Şahane siyasetçi, bir falsosu ses tonu, pilli bebek gibi konuşmasa, önü çok açık. Palalı saldırgan serbest kalınca da, isyan etmiş miydi ?'' diye sordu.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN