forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

NTV Tarih'i kapattıran Gezi Parkı kapağı...

Aktif .

ETİKETLER:NTV Tarih

ntvtarih-300Gezi Parkı protestosunu konu alan son sayısı nedeniyle NTV Tarih dergisi kapatıldı. Derginin Gezi Parkı sayısı da yayımlanmadı

 

“Yaşarken yazılan tarih” adlı Facebook hesabından yapılan açıklama şöyle:

Sevgili okurlar,

NTV Tarih dergisinin Temmuz sayısı, yönetimin aldığı karar doğrultusunda yayınlanmadı. Derginin yayını da durduruldu. Dergimiz “Yaşarken Yazılan Tarih” başlığıyla, Gezi eylemlerinden yola çıkarak hazırlanmış bir özel sayı niteliğindeydi. Gerek bu sayının gerekse bu dergi ekibinin hazırlayacağı daha sonraki sayıların basımı, yayımı ve net üzerinden ulaşımı için elimizden geleni yapacağız.

Kapaktaki anonslar Gezi Parkı'ndan

Doğuş Yayın Grubu'nun yayımlamama kararı aldığı son sayıdaki bütün anonslar Gezi Parkı sürecine ayrıldı. "Türkiye'yi sarsan 19 günün saat saat dönüm noktaları" üst başlığını taşıyan kapakta, "Yaşarken yazılan tarih" başlığı hashtag (Twitter etiketi) işaretiyle (#) kullanıldı. Derginin logosunun yanında "Fevkalade nüsha" ibaresinin kullanıldığı kapakta "Kitle hareketleri: Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi", "Gezi eylemleri gelecekte nasıl okunacak?" ve "Dünden bugüne gençlik, siyaset, medya ve mizah" başlıklı dosyaların anonsları yapıldı. Kapakta ayrıca, Gezi sürecindeki unutulmayan görüntüler için hazırlanan albüm "Sembolleşen fotoğraflar" başlığıyla duyuruldu. 

Kapakta, arka planda ağaç ve çadır çizimlerinin yer aldığı görselde Gezi Parkı direnişinin sembollerinden olan "Kırmızılı kadın", gaz maskeli bir erkek tarafından kendisine yakından gaz sıkılırken tasvir edildi. Kapaktaki görsel minyatür üslubuyla çizildi. 

İşte Doğuş Yayın Grubu'nun kapatma kararı aldığı NTV Tarih dergisinin "Gezi Parkı" kapağı: 

ntvtarih-geziparki

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN