forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Alman Bild Gazetesi'nden Başbakan Erdoğan'a ağır hakaretler

Aktif .

bild-erdoganTürkiye'de devam eden olaylar Almanya'da da gündemin ilk sıralarında yer alırken, Bild gazetesinde Erdoğan'a ağır hakaretler edildi.

Bild gazetesi bugün internet sitesindeki haberinde 'Beton kafalı Erdoğan' başlığını kullandı.

Bild, internet sitesinde verdiği haberinde Başbabakan Erdoğan için ağır hakaretlerde bulundu. Gazete, Ertuğrul Özkök'ün de Türkiye'deki olaylarla ilgili yorumuna yer verdi.

Başbakan Tayyip Erdoğan için "beton kafalı Erdoğan" diyen gazete devamında da "Şimdi de hükümeti göstericileri orduyla tehdit etti" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın ifadelerini çarpıtarak aktaran gazete "Şimdi de göstericilere karşı orduyu devreye sokacaklar" imasında bulundu.

DOKTORLAR YALANINI SÜRDÜRDÜ

Daha önceki haberlerinde Türkiye'de polisin doktorları bile göz altına aldığı şeklindeki yalan haberleri Alman okuyucularına aktaran gazete, Başbakan Angela Merkel'in de gösterileri izlerken şok oluduğunu belirtti.

Gazete daha önceki bir haberinde de "Bütün Türkiye yanacak mı?" diyerek olayları provoke etmişti.

Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth'un da Taksim'deki olaylarda biber gazına maruz kaldığını aktaran Bild gazetesi, Türkiye'nin Avrupa Biriliği'ne üyeliğini de ankete açtı.

ZAMAN-ONLINE.DE

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN