forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

28 Şubat iddianamesinden Levent Kırca da çıktı...

Aktif .

leventkirca-erbakanMahkeme tarafından kabu edilen 28 Şubat iddianamesinde dönemin hükümetini devirmek için izlenen psikolojik harekât ayrıntılarıyla anlatılıyor.

İddianamede yer alan ‘Siyasal İslam'la Mücadele Planı'nda Refah Partisi 'ne yönelik iftira ve karalamalara yer veriliyor.

Zaman Gazetesi'nin haberine göre, bu konuda PKK'yla mücadele yöntemlerinin kullanılması gerektiği tavsiye edilerek şunlar kaydediliyor: "TSK, MİT, Parlamento, yargı, eğitim kurumları, medya ve STK'ların yapacakları takvime bağlanmalı. RP daima kendini savunma pozisyonunda hissetmeli. Sürekli taarruz etmeliyiz. Siyasi İslam'ın ırz düşmanlığı gibi motifleri ön plana çıkartılmalı. Eşlerinin, kızlarının ahlaki durumlarına çalışılmalı. İslami hareketin liderleri hakkında dezenformasyon yapılmalı. Halkın İslami hareketten korkup nefret edeceği tanımlamalar kullanılmalı. Erbakan ve Şevki Yılmaz'ın hakaret içeren sözleri Levent Kırca'da hicvedilmeli."

İddianamede yer alan bu not, Levent Kırca'nın o dönemde televizyonda yayınlanan 'Olacak O Kadar Televizyonu' isimli programda sıkça uygulamaya konmuştu. 

İşte Levent Kırca'nın Erbakan'ı konu edindiği programlardan biri... 

LEVENT KIRCA

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN