forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Bazı reklamverenler Türkiye'nin itabarını sarsmaya çalışıyor!

Aktif .

recep-tayyipBaşbakan Erdoğan, Habertürk TV katıldığı canlı yayında önemli bir bilgi paylaştı. "Aracı kuruluşlar reklamları kısıtlayarak Türkiye ekonomisinin itibarını sarsmaya çalışıyor"

İşte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la Fatih Altaylı arasında geçen o diyalog...

Fatih Altaylı: Medyayı gerçekleri saklamakla iktidar yanlısı olmakla suçladılar ayrımsız. Biz de Türkiye'de terör belası aşılmışken, işler iyi giderken olaylar daha da büyümesin diye tahripkar olmak istemedik, ama en ağır eleştirileri biz aldık. İşin ilginç yanı siz de bize kızıyorsuz. Herkes bize kızıyor kimseye yaranamıyoruz.

Başbakan Erdoğan: Yarananlar var yaranamayan var. Bazı medya grupları bunların yanında yer aldı. Bazı gazeteciler yaralandı onlara geçmiş olsun. Öyle gazete manşetleri, öyle köşe yazarları var ki attığı manşetleri görünce ne oluyor nereye gidiyoruz dedik. Aracı reklam kuruluşları reklam vermiyormuş. Bu medya grupları için sıkıntı. Bir de ülkenin ekonomik durumu için sıkıntı. Ben açık net söylüyorum. Bu kuruluşlar kimdir tespit edin bakalım dedim. Hangi kuruluşlar şirketlerin reklamlarını yayınlaması konusunda ambargo uyguluyormuş bilelim. Başı boş bırakamayız biz bu işi.

Fatih Altaylı: Vermeyebilirler canım...

Başbakan Erdoğan: Ben sorarım sen neden vermiyorsun diye. Demek ki ideolojik davranıyor. Holdinglerin reklamını vermiyor. Biz yeri geldiğinde dünyada Türkiye'nin itibarını sarsarız diyor.

Fatih Altaylı: Bunun ekonomik itibarı sarsacağını mı düşünüyorsunuz?

Başbakan Erdoğan: Bir iki günde olmaz. Ama bir hafta iki hafta olsa...

TELEVİZYONLARDAN HABER GELDİ ARAŞTIRIN DEDİM

Fatih Altaylı: Reklam veren ürkektir önce reklamı keserler.

Başbakan Erdoğan: Reklam verenle alakalı bir şey değil. Ben bir kaç tanesini arattım. Kesilmiş mi dedileri. Aracı kuruluşlar kesti diye haber verdi arkadaşlar televizyonlardan. Arattık haberleri bile yok.

Fatih Altaylı: Ben bunun arkasında bir şey olduğunu sanmıyorum inşallah yoktur.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN