forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

İşten çıkarılmamda Başbakan'ın etkisi yok!

Aktif .

hasancemalGazeteci-yazar Hasan Cemal, işten çıkarılmasında Başbakan Erdoğan'ın etkisi olup olmadığı konusunda ilk kez konuştu.

Hasan Cemal, çözüm süreci ile ilgili de önemli değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye gündemindeki PKK'nın silah bırakma takvimi öncesinde, Kandil'e son giden gazeteci olan Hasan Cemal, Avni Özgürel'in Cine 5 ekranlarında sunduğu "7'de 7" programının konuğu oldu.

Programda Avni Özgürel'in "Bütüne bakıldığında barış sürecini nasıl görüyorsun?" sorusuna cevap veren Hasan Cemal "Ben iyimserim ve umutlu bakıyorum bu sürece. Her şeyden önce parmakların tetikten çekilmesi, gerçek bir ateşkes demek. Üç aydır ölüm haberi gelmiyor. Mart ayında Kandil tarafında da ilan edildi. Bir de çekilme süreci var, bu çekilme süreci hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını gösteren bir şey.

"İŞTEN ÇIKARILMAMDA BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN ETKİSİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM"

Avni Özgürel'in "Yazı yazmana en fazla ihtiyaç duyulan bir noktada gazeteden ayrıldın kendi iradenle olmasa da. Ne yapmayı düşünüyorsun?" sorusu üzerine cevap veren Hasan Cemal "İnternette yazılarıma devam ediyorum. Sosyal medyaya da girmiş durumdayım. İyi ki internet var diyorum. Ben de zorunlu ve gecikmeli olarak sosyal medyayı keşfettim." dedi.

Milliyet gazetesinden ayrılma aşamasında Başbakan Erdoğan'ın etkisi olmadığını düşünen Hasan Cemal "Şu ana kadar bu konuda hiç konuşmadım. Sanmıyorum ki, Başbakan Erdoğan doğrudan doğruya işten atılmam için bir şey dememiştir. O günkü sert çıkışından gazete patronları durumdan bir vazife çıkarıp yol almışlardır. Yöneticiler de bu konuda fazla direnmediler." diyerek bu konuda ilk kez bir açıklama yaptı.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN