forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

İsrail'in özrü dünya medyasında geniş yankı buldu

Aktif .

dunya-medyasiBaşbakan Erdoğan'ı telefonla arayan Netanyahu Mavi Marmara saldırısında hayatını kaybeden 9 Türk'le ilgili özür dilemesi dünya basınında da geniş yankı buldu.

İsrail habersiteleri olayı son dakikayla geçerken, CNN, El Cazire, Alarabiya, Reuters, The Wall Street Journal gibi dünyaya haber veren ajanslar da gelişmeyi son dakika haberi olarak verdi.

İşte dünya medyasının önde gelen organlarında İsrail'in özrü...

ELJAZEERA: İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 2010 yılında Gazze filo olayında dokuz Türk vatandaşının ölümüne yol açan hata için Türk devletinden özür diledi. 

THE WALL STREET JOURNAL: İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Türk yardım gemisine yapılan baskınla ilgili olarak, Türk Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'dan özür diledi.

WASHINGTON POST: İsrail lideri, Gazze'ye giden filoya uluslararası sularda yapılan baskında dokuz Türk eylemcinin ölümü için özür dileyerek, Türk devletiyle diplomatik ilişkiler konusunda önemli bir adım attı. 

BLOOMBERG: İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, 2010 yılında Gazze'ye yardım filosu götüren gemide öldürülen 9 Türk için  Türk lider Recep Tayyip Erdoğan'dan için özür diledi.

CNN :  İsrail'in Türkiye'den 2010 yılında 8 Türk'ün ölümüyle sonuçlanan gemi müdahalesiyle ilgili özür dilediği Amerika'nın resmi kaynaklarınca açıklandı. 

FOX NEWS:Netanyahu Obama ile birlikte aradığı Türkiye Başbakanı'ndan Gazze'deki olaylarla iligli özür diledi.

USA TODAY: İsrail gemideki ölümler için Türkiye'den özür diledi.

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN