forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

FATİH ALTAYLI: ARTIK İRTİCA KORKUSU YOK, CÜBBELİ ARKADAŞIM

Aktif .

fatih-altayli-tbmmFatih Altaylı, 28 Şubat sürecine ilişkin Meclis Komisyonu'na konuştu. MGK'ya dikkat çeken Altaylı, 'şu anda irticadan korkmadığını' ifade ederek Cübbeli Ahmet Hoca örneğini verdi.

 

AK Parti İstanbul Milletvekili Nimet Baş'ın başkanlığında toplanan TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, gazeteci Fatih Altaylı'yı dinledi.

Milli Güvenlik Kurulu'nun, Türkiye'de demokrasinin sağlıklı işleyişini engellediğini iddia eden Altaylı, ilginç açıklamalarda bulundu.

Bunlardan biri de Cübbeli Ahmet Hoca'yla ilgiliydi. Altaylı, gelinen noktada 'şu anda irticadan korkması' diye bir şeyin söz konusu olmadığını ifade etti ve ekledi:

''İnsan bilmediği şeyden korkar. Cübbeli Ahmet şimdi benim neredeyse arkadaşım oldu. 3-4 kere programa geldi. Cübbeli Ahmet'le ilgili benim kafamda müthiş negatif bir şey vardı. Bir gün bana geldi, bir geldi dünyanın en gırgır adamlarından bir tanesi. Süper mavra, her şeyi anlatıyor. Ben Cübbeli Ahmet'i bilmezken ondan korkuyordum, şimdi adamın içerde olmasına üzülüyorum.''

Haberin tamamı için tıklayın... 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN