forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

AHMET BÖKEN YAŞADIKLARINI YAZDI: CİNAYETTEN DE BETER

Aktif .

ahmet-bokenTRT Haber'e karşı düzenlenen iftira kampanyası kısa süre içinde ortaya çıktı. Kuşkusuz bu tezgahtan en çok etkilenen ve ağırlığını üstünde hisseden isim TRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Böken'di... 

 

Böken kişisel Blog'u www.ahmetboken.com'da yaşadıklarını yazdı... 

"CİNAYETTEN DE BETER"

İnsan yaşamadan bilmez derler. Yaşasa da unutuyor beşer. Malum, nisyan ile malul.

Herşeyden habersiz bir yerlerde bir pazar günü geçirirken.. Üst üste acı haberlerden dolayı tatsız tuzsuz. Havanın kararmasına yakın, sinirlerinizi alt üst eden bir haber alıyorsunuz. “Abi sosyal medyada bize iftira atıyorlar.” Daha “kim, kime, neden” demeye kalmadan.. Mailler, telefonlar, Twitter, Facebook vs. Ortalık kızılca kıyamet. Güya bir son dakika geçmişiz.

trthaber-fotomontaj-2Şehitlerimizin acısını hafife almışız o son dakikada. Güya duble yollar, yandaşlık, vurdumduymazlık vs. Ne dersiniz? Ne yaparsınız? Ne düşünürsünüz? Şok olursunuz değil mi? Şok olduk biz de. Böyle birşey olmayacağı mâlûm ve muhakkak. E peki o zaman bu da nereden çıktı? Durum değerlendirme aşaması...

Sonra yine mailler, yine telefonlar, yine Twitter, Facebook vs.Malum hâdise. Bir kez daha hatırladık andıçları bu vesileyle. Ve bir şeyi daha. Bu ülkenin sağda solda ne kadar çok düşmanı olduğunu.. Birlikte yaşamayalım, yaşayamayalım diye çırpınan..

Ne kadar çok kötü kalplinin bulunduğunu. TRT gibi Türkiye’nin en büyük yayın kuruluşuna bile böyle kaba bir iftira atmaya kalkacak hale geldiylerse; Ya öz güvenlerinin çılgınlık noktasına varmasından..

Ya da sekerat halindeki kontrolsüz çırpınışlarından olmalı. Dileyelim ikincisi olsun. Ayrıca hepimize geçmiş olsun. Çünkü "iftira" öyle azımsanacak bir musibet değil. "Cinayetten bile beter" buyuruluyor Kuran-ı Kerim'de.

Böylesi hele.

http://ahmetboken.com/ 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN