forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BAŞBAKAN ERDOĞAN SERT KONUŞTU: KALEMİNDEN PİSLİK AKIYOR

Aktif .

bekircoskun-erdoganBaşbakan Erdoğan, Bekir Coşkun'a yönelik "Kaleminden pislik akıyor" dedi... 

Genelkurmay'ın açıklama yapmasına neden olan paşalarla ilgili yazısını İtalya dönüşü düzenlediği basın toplantısında yorumlayan Erdoğan, konunun Gazi Mustafa Kemal'e kadar dayandığını söyleyerek, "Orada yapılan benzetme talihsiz bir benzetme. Bu zat bütün kaleminden pislik akan bir zat olduğu için böyle şeyler yapıyor." dedi. 

Paşaların hukuki yönde haklarını aramalarını gerektiğini belirten Erdoğan, "Daha önce bir gazete yazmıştı ve tüm paşalar dava açmıştı. Ama burada hakaret var. Orada onbaşılık-generallik vardı. Burada bir köpekle benzetme yapıyor. Bu tür bir hakarete o makamda bulunanların eyvallah etmemeleri lazım. Genelkurmay'dan verilen cevap da gayet kibar. Kelimeler seçilerek kullanılmış. Bu tür şeyler cevapsız kalmamalı. Hakaretle eleştiri aynı değil." açıklamasında bulundu.

BEKİR ÇOŞKUN: DAVA AÇACAĞIM... 

Bekir Coşkun, Başbakan'ın kendisi hakkındaki sözlerine twitter üzerinden yanıt verdi... 

"Üzülmeyin arkadaşlarım... Benim kalemim hep şefkat, merhamet, sevgi istedi... Kine, nefrete, merhametsizliğe kızdım... Beni eleştirirken "Kaleminden pislik akan" demesi, asıl bir Başbakan'a yakışmadı... Tabi ki dava açacağım... Yargı yoksa, o zaman sığınacağım tek yer kalır; sizin vicdanlarınız... "

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN