forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BAHATTİN YÜCEL, ERTUĞRUL ÖZKÖK'LE İLGİLİ BU AÇIKLAMAYI YAPTI...

Aktif .

Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programında Can Ataklı'nın açıklamalarının ardından başlayan tartışmada adı geçen dönemin Turizm Bakanı Bahattin Yücel yazılı bir açıklama yaparak “Ertuğrul Özkök en suçsuz insandır” dedi.

Hürriyet'in internet sitesinde yayınlanan İşte o açıklama:

"Turizm Bakanlığı görevimden çekildiğim 13 Haziran 1997 günü açıkladığım gerekçe ile birkaç gün sonra hükümetin istifa kararını dönemin Cumhurbaşkanına sunarken, merhum Başbakan Erbakan’ın öne sürdüğü  “ülkedeki gerginlik” ifadeleri örtüşmektedir.
Bakanlık görevini bırakmamın programda öne sürülen, hakkımda bir dosya bulunduğu iddiasıyla hiçbir ilgisi yoktur.
Sayın Ataklı ’nın aktardığını öğrendiğim gelişme ise istifa ettiğim tarihten 1,5 ay öncesine dayanmaktadır. Ataklı’nın  Mayıs 1997 nin ilk günlerinde bir dosya bulunduğuna ilişkin anlattıkları üzerine, aynı gün geç saatlerde Sayın Mutlu ve ertesi gün Sayın Özkök ile bu konuyu ayrıntılı olarak görüştüm.
Mutlu; böyle bir belge ya da dosyanın varlığını bilmediğini ve bir baskının asla söz konusu olamayacağını ifade etti.
Ertesi sabah Hürriyet Gazetesi GYM Sayın Özkök’e telefonla ulaştığımda; konuyu ilk kez benden duyduğunu ve çok şaşırdığını belirtti. Sayın Ertuğrul ÖZKÖK kaynaklı, bir şantaj ya da en küçük bir ima bile söz konusu olmamıştır.
Aynı gün doğrudan ilgisi olmasa da Sabah Gazetesinin eski sahibi Sayın Dinç Bilgin ile Sayın Ataklı’nın evinde buluştuk.Böyle bir gelişmeden haberi olmadığını kesin bir dille ifade etti.
Sayın Ataklı’ nın belirttiği konuya ilişkin görüşmelerin ardından, üyesi bulunduğum hükümet aleyhine muhalefetin verdiği gensoru benim de katıldığım oturumda red edildi.
28 Şubat adı verilen gelişmelerin üzerinden 15 yıl, aktif siyaseti bırakmamın üzerinden yaklaşık 13 yıl sonra adımın baskılar karşısında yılgınlığa düşüldüğü izlenimi verecek biçimde kamuoyuna taşınmasından üzüntü duyuyorum.
Her namuslu insan gibi sivil siyasetçilerin de hiçbir baskı ve tehdit karşısında sindirilemeyeceğine olan inancımı sürdüreceğimi, ifade etmek isterim."

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN