forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

FENERBAHÇE İLE HABERTÜRK ARASINDA 'AZİZ YILDIRIM' KAVGASI...

Aktif .

aziz_yildirim_cizimFenerbahçe'nin Aziz Yıldırım'ın poliste çekilmiş fotoğraflarını yayınlaması yeniden tartışma konusu oldu. Fenerbahçe Klübü'nün dün Habertürk'ü hedef alan açıklamasından sonra Ciner Grubu da karşı açıklama yaptı... 

Ciner Grubu'nun açıklaması şöyle.. 


Fenerbahçe Spor Kulübü imzasıyla, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün resmi sitesinde 23 Şubat 2012 tarihinde (dün) "Bugünden itibaren Habertürk kurumu ve bağlı kurumlarının yönetici, çalışan, yorumcu ve muhabirlerinin kulübümüze ait hiçbir tesise girişlerine izin verilmeyecektir" şeklinde bir açıklamaya yer verildiği görülmüştür. 

Hemen belirtelim ki bu açıklama, Habertürk'e ve Habertürk'ün şahsında özgür - bağımsız medyaya, halkın haber alma hakkına yöneltilmiş açık ve haddini bilmez bir saldırıdır. Bu açıklamayı kaleme alanlar, bu tür saldırı ve tehditlerle Habertürk'ü bugüne kadar sürdürdüğü bağımsız ve objektif yayıncılık çizgisinden saptırabileceklerini zannediyorlarsa, bu girişimin boş bir hayalden ibaret olduğunu hatırlatmak isteriz. 

Çarpıtmalarla ve karalamalarla dolu açıklamada iddia edilenlerin aksine Habertürk Yayın Grubu kurumsal olarak hiçbir kulübün ne taraftarı ne de karşıtıdır. Habertürk; tüm kulüplerimizin eşit derecede saygın ve onurlu kulüpler olduğunun bilinciyle, özgür, bağımsız, tarafsız ve objektif yayıncılık yapmaktadır. Kamuoyuna malolmuş bulunan ve Fenerbahçeli bazı yöneticilerin de yargılandığı şike ve örgüt davasında da Habertürk, aynı yayın çizgisini sürdürmüştür. Soruşturmanın başladığı Temmuz 2011'den itibaren Habertürk'ün tüm yayın organlarıyla gerçekleştirdiği yayınlar, bu gerçeğin somut ve açık kanıtıdır. 

Bu gerçeğe rağmen Fenerbahçe gibi tarihsel, onurlu ve saygın bir kulübün ismini kullanmak suretiyle Habertürk'ü ve Habertürk'ün şahsında özgür ve bağımsız medyayı tehditlerle sindirmeyi ve gözdağı vermeyi amaçlayan bu açıklamayı kaleme alanların Fenerbahçe Spor Kulübü'nün kurumsal temsili ve kimliği ile bir ilgisinin olamayacağı açıktır. Bu açıklamayı kaleme alanlar Fenerbahçe Spor Kulübü'nün gerçek temsilcileri değil, olsa olsa "Fenerbahçe'nin artık sadece bir spor kulübü olmayacağını" ilan eden ve spor kulübü yöneticiliği ile bağdaşmaz nitelikteki zihniyetin uzantılarından ibarettir. Sorumluluk sahibi, ciddi, gerçek Fenerbahçeliler de Fenerbahçe'nin bir spor kulübü olmaktan çıkarılmaya çalışıldığının açık bir göstergesi olan bu haddini bilmez açıklama ve tutumdan rahatsızlık duymalıdırlar. Ve inanıyoruz ki duymuşlardır.
Şike ve haksız çıkar örgütlenmesi gibi suçlamalara karşı kutsal savunma hakkını kullanmak yerine tehditlerde bulunmak suretiyle kamuoyuna malolmuş bir davada medyanın özgür ve bağımsız yayın yapmasını engelleme girişiminin, saf ve kulübüne temiz duygularla bağlı taraftarları holiganlaştırmaya çalışmanın, medyayı hedef göstermenin, Fenerbahçe'nin çıkarlarını savunmayla, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün kurumsal kimliği ve temsiliyle bir ilgisi yoktur ve olamaz.
Habertürk kurumu tüm çalışanlarıyla bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da bağımsız ve özgür yayıncılığını hiçbir tehdide kulak asmadan her koşulda ve haberin olduğu her yerde aynı şekilde sürdürecektir.
Ve kimsenin kuşkusu olmasın ki medyayı engellemeye çalışan, Fenerbahçe Kulübü'nü spor kulübü olmaktan çıkarmaya cüret eden, Fenerbahçe'nin isminin arkasına gizlenen bu kişiler Habertürk tarafından gerçek yüzleri ve gerçek maksatlarıyla teşhir edileceklerdir.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur

HABERTÜRK MEDYA GRUBU

FENERBAHÇE'NİN AÇIKLAMASI

GERÇEK GAZETECİLERİN ÇALIŞMA ALANLARINA GİRMELERİNE GEREK YOK

3 Temmuz 2011 sabahından bu yana sürdürdükleri gazetecilik etik ve mesleki kurallarına uymayan ve tarafsızlıktan uzak yayınlarını başkanımızın savunmasının başladığı dönemde daha da artıran Habertürk Gazetesini kınıyoruz. 

Gazetenin başyazarı Fatih Altaylı’nın kaleme aldığı yazı kendilerinin yürütülmekte olan dava sürecine ilk günden bu yana nasıl etki etmeye çalıştıklarının açık bir kanıtıdır. Yıllardır rüzgar nereden eserse o yöne dönmeyi kendine çalışma prensibi edinmiş biri olarak Altaylı’nın bu dava sürecinde bu şekilde bir yazı kaleme alması gerek camiamız gerekse kamuoyunun alışık olduğu bir durumdur. 
Fatih Altaylı yönetimindeki Habertürk Gazetesi masumiyet karinesi başta olmak üzere başkanımız ve yöneticilerimizin kişisel haklarına da saygı göstermemiştir. Son olarak saygı göstermemenin ötesinde mesnetsiz ve ahlak yoksunu ithamlarda bulunup açıkça tehditler savurarak gerçek yüzlerini ve niyetlerini bir kez daha ortaya koymuşlardır.
Buradan hareketle bugünden itibaren Habertürk kurumu ve bağlı kurumlarının yönetici, çalışan yorumcu ve muhabirlerinin  kulübümüze ait hiçbir tesisine girişlerine izin verilmeyecektir.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN