forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

GAZETELER RAKİP KANALLARIN DİZİLERİNİ ÖN PLANA ÇIKARDI

Aktif .

gazeteler yelpazeRating operasyonu bugün gazetelerin ilk sayfalarında kendine yer buldu. Zaman, Star, Yeni Şafak operasyonu manşetten verirken, Hürriyet ilginç bir taktik izledi.

 

BÜTÜN GAZETELERİN BİRİNCİ SAYFALARI İÇİN TIKLAYIN

Bilindiği gibi rating operasyonunda ünlü dizi yapım şirketlerine baskın düzenlendi. Baskın yapılan şirketler, Fatmagül'ün Suçu ne?, Muhteşem Yüzyıl, Umutsuz Ev Kadınları, Kuzey Güney gibi ünlü dizilerin yapımcıları.

Hürriyet işte bu noktada küçük bir oyun yaptı. Kendi grubunan kanalı D'de yayınlanan Fatmagül'ün suçu ne, Umutsuz ev Kadınları ve Kuzey-Güney'den bir kare yerine rating operasyonu haberine rakip kanalın dizisinden fotoğraf kullandı. O dizi de Show TV'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisine aitti.

AKŞAM KÜÇÜLTTÜ...

Muhteşem Yüzyıl'ın yayınlandığı grubun gazetesi Akşam haberi nasıl gördü diye merak edenlere bu bilgiyi de aktaralım. Akşam gazetesi rakibinin dizisinden bir kare seçmek yerine polis görüntüsü ile haberi verdi. Operasyonu da mümkün olduğu kadar küçük gördü.

YENİ ŞAFAK FATMAGÜL'DEN VURDU

Etkin bir televizyona sahip olmayan Yeni Şafak gazetesi ise rating operasyonu üzerinden Kanal D'ye atış yapmayı tercih etti. Manşete Fatmagül dizisi çıkartıldı ve FATMAGÜL DE ŞİKECİ ÇIKTI başlığı uygun görüldü. (Gazeteciler.com)

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN