forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ERDOĞAN'IN YOLU... BAŞBAKAN ERDOĞAN TIME'IN KAPAĞINDA...

Aktif .

erdogan time

Başbakan Erdoğan, 28 Kasım'da çıkacak olan Amerikan dergisi 'Time'ın Avrupa, Asya ve Güney Pasifik baskılarına kapak oldu. Dergi Erdoğan için ilginç bir başlık kullandı.

 Dergi kapağında Bobby Gsosh imzalı haberde Erdoğan Yolu : Türkiye'nin İslam Yanlısı Lideri (seküler, demokrratik ve batı dostu) ülkesini bölgesel lider haline getirdi peki Türkiye örneği Arap ülkelerini kurtaracak mı? sorusu yer aldı.

Metin'de 'Kırmızı halı, şeref muhafızlarıları ve silah selamı sıradan ziyaret eden politikacılar ve hükümdarlar içindir. Ama Kahire, Recep Tayyip Erdoğan için rock starlarını andıran bir karşılama yaptı. Türkiye'nin Başbakanı, havaalanında ellerinde Erdoğan posterleri taşıyan binlerce fanı tarafından karşılandı.

kullan

Karşılama patlayan fotoğraf flaşları geceyi gündüze çevirdi. Erdoğan'a uzatılan mikrofonlara açıklama bekleyen gazeteciler 'Erdoğan Erdoğan, gerçek bir Müslüman ve bir korkak değil' ve 'Türkiye Mısır tek yumruk' tezahüratları nedeniyle eli boş kaldı.

Totaliter rejimlerden gelen liderler için suni kalabalıklar toplanıyordu ama Erdoğan için buna gerek yoktu. Çünkü Türk Lider Arap Dünyasının genelinde gerçekten popülerdi. Erdoğan Maryland Üniversitesi ve Zogby İnternational'ın Arap halklar üzerinde yaptığı 'En beğenilen dünya lideri' sıralamasında birinci sırada yer aldı. Arap baharı ile birlikte Erdoğan'ın bu popülaritesi arttı. Arap Baharı'nın yaşandığı bu ülkelerde rejim muhalifi gençler 'Erdoğan gibi bir lider sahip olmak' istiyorlar...

Yazının devamında 'Eylül ortasında yapılan Kahire ziyareti, deyim yerinde ise yeni kurtarılan Kuzey Afrika ülkelerini de sürükledi ve Erdoğan'ın zaferinin ilk ayağı oldu.

Ziyaret çalkantılar içerisindeki Tunus ve Trablus'ta da memnuniyetle karşılandı. Zaman Erdoğan için bu bölgede tam bir rol alma zamanıydı.

Erdoğan'ın gezisi, Obama'nın da bulunduğu ABD'nin Ortadoğu politikasını eleştirdiği ve İsrail'e eleştiri oklarını yönelttiği BM Genel Kurulu'nda büyük liderlik gösterdiği övgüleriyle son buldu. ' denildi

Haber7.com

DKM ARŞİVİ