forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

DOĞUŞ GRUBU SAĞ GÖSTERİP SOL VURDU...

Aktif .

startvDoğuş Yayın Grubu ile Doğan Grubu arasında Star TV'nin satışıyla ilgili mütabakata varıldı. Doğuş Grubu TVen adıyla bir eğlence kanalı hazırlığı yapıyordu. 

Doğan, 391 milyon lira değer biçtiği Star TV'yi 6 sene önce TMSF'den 305 milyon dolara satın almıştı. 

Medyatava.com'un haberine göre, Doğuş ile Doğan Grubu 10 gündür Star üzerine görüşüyordu. Geçen hafta görüşmelerin sonuna gelindi ve Doğuş Grubu Star'ı satın aldı; ön protokal imzalandı. 

Peki şimdi ne olacak? Doğuş Grubu eğlence kanalı TVen'i nasıl açacak; Star'ın dizileri, programları yayınlanacak mı; Uğur Dündar ve ekibi de Doğuş'a geçecek mi, Şampiyonlar Ligi maçlarını da aldılar mı, personel ne olacak? 

GENEL MÜDÜR CEM AYDIN OLACAK

Star'ın Genel Müdürü, Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü Cem Aydın olacak. Aydın, Star'daki kadrolarla kendi ekibinden kadroları birleştirecek.
Star anlaşma tamamlandıktan sonra Doğuş Medya'nın Doğuş Medya Center'da yapılan yeni stüdyolarından yayın yapacak ve Doğuş'la anlaşan Star kadrosu da buraya taşınacak. 

TVEN İÇİN HAZIRLANAN DİZİLER STAR'DA OLACAK... 

Doğuş yeni kanalı için imza attığı tüm işleri Star'da ekrana getirecek.
Behzat Ç.'nin yeni bölümleri Aralık'tan, Muhteşem Yüzyıl ise Ocak'tan itibaren Doğuş yönetimindeki Star'da ekrana gelecek.

STAR HABER EKİBİ DOĞAN'DA KALIYOR

Star Ana Haber'i hazırlayan Uğur Dündar ve ekibi Doğan Grubu'nda kalacak. Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar, Hürriyet'teki yazılarına devam edecek. 

50 kişilik haber ekibi Doğan Grubu'nda kalacak, Kanal D ve CNN TÜRK'te görevlerine devam edecekler.

SATIŞ BEDELİ 391 MİLYON TL... 

İşte Doğan Holding'ten gelen açıklamadan bölümler:

Dolaylı bağlı ortaklığımız Işıl Televizyon Yayıncılık A.Ş. (Star TV)'nin 391.500.000, -TL olan ödenmiş sermayesinin %99, 99'unu temsil eden beheri 1, -TL nominal değerli hisse senetlerinin tamamının satışı ve devri konusunda Doğuş Yayın Grubu ile görüşmelere başlanılmaktadır.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN