forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

MEDYA ÖNCE KORKAKTI ŞİMDİ İSE ACIMASIZ...

Aktif .

rusenNTV'de Yazı İşleri programını sunan Ruşen Çakır, rakibi CNN Türk'teki Ayşenur Arslan'ın Medya Mahallesi programına konuk oldu. Çakır, şike operasyonunu değerlendirdi ve medyanın eskiden korkak olduğunu oysa şimdi acımasız yayın yaptığını söyledi... 

NTV'deki programını tatile çıkaran Ruşen Çakır, Ayşenur Arslan ile şike operasyonunu değerlendirdi... 

Ayşenur Arslan: Sen köşende her gün Ahmet Şık ve Nedim Şener için bir mesaj koyuyorsun. Kaç gün geçti içeride?

Ruşen Çakır: Kimi gözaltını kimi ise tutukluluğu sayıyor... Benim bildiğim kadarıyla 120 gündür içerideler. Yani 4 ay önce gözaltına alındılar.

A.A.: O kadar oldu mu? Gündem o kadar çabuk değişiyor ki... Ama hala bilmiyorlar değil mi neden içeride olduklarını?

R.Ç.: İddianame henüz hazır değil. Haklarında gizli deliller var denildi ama gizli de olsa o deliller ortaya çıkartılırdı. Çok büyük bir tepki oldu kamuoyunda. Bu tepkinin giderilmesi için ortaya çıkartılırdı deliller. Aziz Yıldırım meselesinde her türlü kayıt, fotoğraf, delil ortaya çıkıyor. Bizim arkadaşlarımızın ise hakkında hiç bir delil yok. Özel yetkili savcılar kamuoyunu önemsiyor ve ona göre davranıyor. Ama kamuoyunu etkileyemedikleri, ikna edemedikleri tek vaka Ahmet ile Nedim olayı...

ŞİKE OPERASYONUNDA MEDYA SORGULAMADAN YÜKLENİYOR

Ruşen Çakır, TemizLİG ismi de verilen Şike Operasyonu ile ilgili olarak da ilginç bir analiz yaptı. "Her zaman olduğu gibi deliller hemen ortaya döküldü. eleştirel yaklaşan neredeyse kimse yok. Sorgulanmadan servis edilen malzemeleri yayınlıyorlar"  diyen Çakır, sözlerine şöyle devam etti: 

R.Ç.: Medya Fener'in bu seneki şampiyonluğu üzerine çok gitmemişti, Trabzon'un itirazlarına rağmen, şimdi ise savcılık kararı sonrasında bütün goller tartışılmaya başlandı.

MEDYA ÖNCE KORKAKTI ŞİMDİ ACIMASIZ

A.A.: Ama Ermna Toroğlu mesela çıktı ve anlattı herşeyi...

R.Ç.: Benim söylediğim de bu. Toroğlu için gittiği zaman da söylenmişti. Ama medyada bu konu hiç yazılmadı, konuşulmadı. 2 ay öncesinde dokunulmaz olan şey şimdi şeytan taşlamaya dönüştürülüyor. Sorgulamadan servis edilenleri yazıyor medya. Gazetelere baktığımız zaman çok kişinin onuru, kariyeri ile oynandığını görüyoruz. Medya önce korkaklığını, şimdi de acımasızlığını sergiliyor.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN