forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

SONER YALÇIN'IN ORTALIĞI KARIŞTIRAN MEKTUBU

Aktif .

ensiradisiÜlke TV'de Turgay Güler'in sunduğu ve Ahmet Kekeç ile Şamil Tayyar'ın yorumcu olarak katıldığı programda ODATV ve Soner Yalçın olayı gündeme geldi.  Şamil Tayyar, Soner Yalçın'ın CHP Basın Danışmanı Baki Özalhan'a gönderdiği mektubu yayınladı.


Ülke TV'deki Ensıradışı programında yayınlanan mektupta, Soner Yalçın Halk TV'yi CHP'den isterken, 'Bu televizyonla 2011 seçimlerine iyi bir şekilde girelim' diyor.

Soner Yalçın'ın kuracağı televizyonun haber merkezinde Murat Ongun, Ahu Özyurt, Hakan Aygün, Murat İde, Özlem Gürses, Serdar Akinan yer alırken, ekran yüzü olarak kullanılacak isimler arasında da Ruhat Mengi, Mehmet Tezkan, Mustafa Mutlu, Nilgün Cerrahoğlu, Oray Eğin, Sedat Ergin, Nihat Genç, Emin Çölaşan, Mine Kırıkkanat, Şükran Soner, Yazgülü Aydoğan, Çiğdem Toker, Özlem Çelik, Orhan Bursalı, Nuray Mert, Pınar Türenç bulunuyor.

İŞTE O MEKTUP...

Baki abey

2011 seçimlerine benzer bir şekilde gidelim. Halk TV'yi bize verin. Biz bu medya sayesinde size destek olalım.

Sayın Kılıçdaroğlu'na Halk TV'ye talip olduğumuzu açıkladım. Bu işi de tek başıma yapacak değilim. Bir ekibimiz var. Haber merkezinde Murat Ongun, Ahu Özyurt, Hakan Aygün, Murat ide, Özlem Gürses, Serdar Akinen gibi isimler görevlendirilirken, ekran önünde de Ruhat Mengi, Mehmet Tezkan, Mustafa Mutlu, Nilgün Cerrahoğlu, Oray Eğin, Sedat Ergin, Nihat Genç, Emin çölaşan, Mine Kıırkkanat, Şükran Soner, Yazgülü Aydoğan, Çiğdem Toker, Özlem Çelik, Orhan Bursalı, Nuray Mert, Pınar Türenç ve dahası...

Bu güvenilir ve saygın gazetecilerle ekrana çıkacağız. En kısa zamanda CHP ekibiyle yan yana gelmeliyiz. Neyi ne zaman yaparız konuşmalıyız. Biz hazırız.

Saygılarımla.. Soner Yalçın"

AHU ÖZYURT'LA SEVİLAY YÜKSELİR TARTIŞTI

Haber7.com'un haberine göre, canlı yayına telefonla bağlanan CHP Basın Bürosunda gönüllü çalıştığını belirten Ahu Özyurt'la Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir arasında  tartışma yaşandı. Ahu Özyurt, CHP'den kendisine artık birlikte çalışmayacaklarının söylendiğini belirtti. Özyurt, Soner Yalçın'ın CHP'ye sunduğu listede isminin olmasına şaşırdığını söyledi. Özyurt, Soner Yalçın'la birkaç hafta önce telefonda görüştüğünü ve televizyon projesinden bahsettiğini anlattı. 

YATACAK YERİNİZ YOK

Sevilay Yükselir, kendisi hakkında Odatv'de çok ağır ifadeler yer alan haberler yapıldığını bu olayın içinde olanların yatacak yeri olmadğını söyledi. Yükselir, Ahu Özyurt'a 'Eğer sen de bu işin içindeysen senin de yatacak yerin yok' dedi. Bunun Üzerine Ahu Özyurt, "Ben hakaret dinlemeye gelmedim" dedi. 

Programa daha sonra telefonla bağlanan gazeteci Murat İde ise, Sevilay Yükselir'in sözlerine tepki gösterirken böyle bir teklif gelse dahi kabul etmeyeceğini dile getirdi. Murat İde, çalıştığı bir kanal bulunduğunu Soner Yalçın'la da çok fazla tanımadığını söyledi. 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN...

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN