forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BALYOZ'UN BİR NUMARASI, SÜHEYL BATUM'A İŞTE BÖYLE DESTEK VERDİ...

Aktif .

cetin_dogan_300Balyoz Davası'nın bir numaralı sanığı Çetin Doğan, 'Kağıt Kaplan' tartışmasına katıldı ve Süheyt Batum'a destek çıktı. Ulusalcı yayınlarıyla bilinen Odatv.com'da yayınlanan yazısında Doğan, "Yakın geşmişte TSK'nın sorumlu mevkilerinde bulunan emekli 'zevatın', 'kağıttan kaplan' yakıştırmasını hakettiklerini düşünüyorum." dedi...

İşte darbeye teşebbüs etmekten yargılanan Emekli Orgeneral Doğan'ın çok tartışılacak cümleleri... 

....

Bu açıdan bakıldığında Sayın Süheyl Batum'un "Kağıttan Kaplanmış!" betimlemesinin asıl hedefinin TSK olmadığı, yakın geçmişte TSK'ın sorumlu makamlarını işgal edenleri kastettiği, ve bu nedenle TSK mensuplarını yapılan benzetmenin incitmediği inancındayım. Esasen Sayın Batum da bu konuda açıklamada bulunmuştur. 

Son dönemde Türk Toplumunu ve TSK'yı derinden sarsan; haksız, hukuksuz gelişmelere, mensuplarının meşru temeli bulunmayan davalarla hapse atılmalarına, mağdur edilmelerine karşın, çeşitli mülahazalarla kılını kıpırdatmayan, konuşmaktan köşe bucak kaçan, yakın geşmişte TSK'nın sorumlu mevkilerinde bulunan emekli "zevatın", "kağıttan kaplan" yakıştırmasını haketettiklerini düşünüyorum. 

TSK'nın zirvesinde bir zamanlar "Kağıttan Kaplanların" olması elbette kuruma zarar vermiştir ama, meydana gelen hasar kalıcı olamaz. TSK'nın iç dinamiği, bu zevatın sisteme verediği hasarı süratle giderme yetisine sahiptir. TSK kağıttan bir kaplan değildir ama, ille de "kaplana" benzetmek gerekirse "yaralı bir kaplana" benzetilebilir. Avcılar çok iyi bilirler ki; yaralı bir kaplan daha da kahredicidir. Bu nedenle kimsenin TSK üzerinden politika üretmeye kalkışmaması en doğru yoldur.

.....

http://www.odatv.com/

 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN