forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

HÜRRİYET OKURU SORUYOR: NEDEN BALYOZLA İLGİLİ GAZETEMİZDE TEK SATIR HABER YOK!

Aktif .

hurriyet_logooBalyoz Haberlerine ambargo uygulayan Hürriyet, sonunda sayfalarında Balyoz geçen bir metni yer verdi. Hürriyet'in bir okuru Okur Temsilcisi'ne 'Balyoz haberleri neden Hürriyet'te yok" diye tepki göstermiş, Okur Temsilcisi Faruk Bildirici de bunu yayınlamış... 

Gölcük Donanma Komutanlığı'nda savcıların ele geçirdiği Balyoz Belgeleri'yle ilgili tek haber yapmayan gazete biliyorsunuz Hürriyet. Hürriyet yöneticileri gelen eleştirileri, "Muhabirler haber getirmedi biz de haber yapmadık" gibi bir bahaneye sığınmıştı.


Oysa Hürriyet'in de abone olduğu haber ajansları Balyoz'la ilgili onlarca haber geçtiler.

Hürriyet'in Balyoz haberlerini ambargo koymasına gazetenin Okur Temsilcisi Faruk Bildirici sessiz kalmadı. Daha doğrusu gazeteye gelen bir okur tepkisini yayınladı.

Bu da önemli bir gelişme... Hürriyet okuru gazetesinin haberi gizlemesinden şikayetçi: "Balyoz davasındaki yeni gelişmeleri günlerdir başka gazete ve televizyonlardan izliyoruz. Ama kendi gazetemizde tek satır haber yok."

İşte Hürriyet Okur Temsilcisi sayfasında yayınlanan ve Ahmet Küçükebe'nin gönderdiği okur mektubu...


"Balyoz davasındaki yeni gelişmeleri günlerdir başka gazete ve televizyonlardan izliyoruz. Ama kendi gazetemizde tek satır haber yok. Gölcük Donanma Komutanlığı'nda bulunan belgeler, MGK'nın tutanakları haber değil mi? Haber değilse bütün gazeteler, televizyonlar, abesle mi iştigal ediyorlar? Lütfen başınızı kuma gömmeyin." (http://okurtemsilcisi.hurriyet.com.tr/)

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN