forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

MUSTAFA BALBAY VE TUNCAY ÖZKAN'I KURTURMA PLANI..

Aktif .

mustafabalbay_tuncayozkanCHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un açıklamaları Balbay ve Özkan başta olmak üzere bazı Ergenekon sanıklarının Haziran ayındaki genel seçimlerde milletvekili yapılarak hapisten çıkarılma planını ortaya çıkardı. 

Batum Cuma günü Silivri'deki duruşma öncesinde "Balbay ve Özkan'ı milletvekili yapın" sloganlarına "Mesajı alıyorum" diye cevap vermişti. Batum, önceki gün de İzmir'de benzer açıklamalarda bulundu.    

Ergenekon'un bazı tutuklu sanıklarının CHP'den milletvekili adayı gösterileceği iddiaları ilk gündeme geldiğinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Böyle bir çalışmamız yok" demiş, ancak 'Allah kerim' sözleriyle de açık kapı bırakmıştı.

CHP Genel Başkanı Süheyl Batum'un son açıklamaları da bu iddiaları destekler nitelikte. Batum'un önce Cuma günü Silivri'deki Ergenekon duruşmasını izlemeden önce, ardından da önceki gün Uğur Mumcu'yu anma etkinliklerinde yaptığı açıklamalar, özellikle tutuklu gazeteciler Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay'a adaylık sinyali gibi yorumlandı.

BATUM ÇOK İSTİYOR... 

Batum önceki gece de İzmir'de Bayraklı Belediyesi tarafından Uğur Mumcu anısına düzenlenen panelde konuştu. Hükümetin hukukun genleriyle oynadığını söyleyen Batum'un buradaki sözleri de adeta adaylık sinyaliydi:

"AKP adaletinde, hukuk dağıtmaya çalışan adalet mensupları, 'Görmedim, duymadım, bilmiyorum' diyor. Eskiden aydınları ya öldürüyorlardı ya da işkencelerden geçiriyorlardı. Şimdi yöntem değişti, Silivri'ye atıp sonradan belge bularak bunları suçluyorlar. Biz 50 bin kişiyle Silivri'ye gitseydik 'gelenler açıkta duracaklar, içeri kadar giremeyecekler' diye karar almaya cesaret edemezlerdi. 50 bin kişi, bunu kuracağız şimdi. Biliyorum ki sizler bunu örgütlersiniz, korkmazsınız da. AKP'nin bilerek ve isteyerek Atatürkçü aydınları içeri tıkmak suretiyle kendi iktidarını hiçbir engel olmadan kurmak istediğini düşünüyoruz. Buna kesinlikle izin vermeyeceğiz. Amacımız şu, oradaki aydınları partiye alarak veya başka bir yöntemle, iktidara baskı kurarak olabilir. Bunların hepsini uygulayacağız..."


DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN