forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

İKİ FARLI AÇIKLAMA: DOĞAN MEDYADAN ÇIKIYOR MU ÇIKMIYOR MU?

Aktif .

aydin_dogan_280Doğan Yayın Holding Başkan Yardımcısı Soner Gedik, Reuters'a medya varlıklarının tamamını satıp medyadan çıkma planları olmadığını söylerken, Blomberg HT'ye ise 3 ay içinde medya varlıklarını ellerinden çıkaracaklarını ve Hürriyet'in de satış listesinde olduğunu açıkladı... 

 

Gedik, Doğan Yayın'ın bazı varlık satışları ya da stratejik ortaklık süreci ile ilgili olarak Reuters'a açıklamalar yaptı. Gedik, "Varlık satışında 1 ay içinde oluşturulacak kısa listeye Hürriyet dahil değil" dedi.

Doğan Yayın Medya varlık satışında bazı varlıklar için kısa listeyi bir ay içinde oluşturmayı planladıklarını belirten Gedik, "Bunun içinde Hürriyet Gazetesi yok" dedi.

"TAMAMINI SATMA PLANIMIZ YOK"

Medya varlıklarının tamamını satıp çıkma planları olmadığını belirten Gedik şunları söyledi: "Doğan Yayın'ın tüm medya varlıklarında -buna Hürriyet Gazetesi de dahil- stratejik ortaklık, işbirliği gibi tüm olanaklara bakılıyor. Stratejik ortaklık veya satışa konu olan varlıklar Doğan Yayın'ın iştiraklerinden oluşuyor; Doğan Yayın bu sürece dahil değil. Sürece dahil medya varlıkları için eğer uygun fiyat ve uygun ortak bulunursa satış ya da stratejik ortaklık değerlendirmeye alınır. Varlıklar için strateji oluşturma prosedüründe yerli oyunculara yer vermedik." 

BLOOMBERG HT'YE SATILIK DEDİ...

Soner Gedik, Bloomberg HT'ye yaptığı açıklamada ise Hürriyet Gazetecilik için de teklif topladıkları belirtiliyordu.

Habertürk'te yayınlanan haber şöyle...

Doğan Holding İcra Kurulu ve Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyesi Soner Gedik, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık’ın satışı için teklif toplandığını açıkladı. Soner Gedik Bloomberg’le yaptığı telefon görüşmesinde yüzde 66.6’sı Doğan Yayın Holding’in elinde bulunan Hürriyet’in daima satılabilir şirketler listesinde bulunduğunu söyledi.

DANIŞMAN GOLDMAN SACHS

Aydın Doğan’ın sahip olduğu Doğan Şirketler Grubu Holding, medya varlıklarını Doğan Yayın Holding çatısı altında satışa koyarak, danışman kuruluş olarak da Goldman Sachs’ı görevlendirdi.
Gedik, potansiyel yatırımcılara ilişkin kısa listenin de bir ay içerisinde netleşeceğini bildirdi.

SONER GEDİK: TÜM MEDYA VARLIKLARIMIZI SATMAK İSTİYORUZ

"Tüm medya varlıklarımızı doğru bir fiyatla satmak istiyoruz” diyen Soner Gedik satış anlaşmasını üç ay içerisinde tamamlamayı planladıklarını da ekledi.

Potansiyel alıcılar arasında özel sermaye şirketleri ve stratejik yatırımcıların bulunduğu, tüm teklif sahiplerinin yabancı menşeli olduğu da bildiriliyor.

Şirketin internet sitesinde yer alan bilgilere göre Doğan Yayın Holding’in Hürriyet Gazetecilik dışındaki diğer medya varlıkları, CNN Türk televizyonu, Kanal D televizyonu, Star televizyonu, Milliyet ve Posta gazeteleri ile çok sayıda dergiden oluşuyor.

Bloomberg'ün haberine göre Doğan'ın medya varlıklarıyla ilgilenenler arasında RTL Group SA, KKR&Co. LP, TPG Capital ve Time Warner Inc. bulunuyor.  

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN