forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

AĞCA KATİL; PEKİ KARAYILAN DAHA MI AZ KATİL!

Aktif .

mehmet_ali_agca_trtDün akşam TRT Haber'de yayınlanan Kozmik Oda programında canlı yayına çıkan Mehmet Ali Ağca papayı vurma emrini kimden aldığını ilk kez açıkladı.  Bir çok gazete ve internet sitesi bu iddiaları haberleştirirken Milliyet gazetesi ise manşetten TRT'yi 'KATİL AĞCA'YA TRT ŞEFKATİ' diyerek suçladı.


milliyet_agcaGazeteye göre TRT, tahliyesinden sonra hiçbir basın kuruluşunun yüz vermediği Abdi İpekçi'nin katilini ekrana çıkartarak ona şefkat göstermişti. "Kozmik Oda'da bir katil" ara başlığıyla sunulan haberde Ağca'yı canlı yayına çıkartmanın gazetecilik başarısı olamayacağı, bir katile söz hakkı verilmesinin sadece jest anlamına geleceği iddia edildi. Gazetenin bu iddialarına programın sunucusu Rıdvan Memi Ağca'yla röportaj şansı yakalayıp yapmayan kişinin gazeteciği bırakıp limon satması gerektiğini söyleyerek cevap verdi.


KARAYILAN MANŞETTEYDİ...

milliyet_karayilanAğca üzerinden TRT'ye yüklenen Milliyet'in bir ay önceki manşetinde ise on binlerce insanın ölümüne neden olan PKK elebaşı Murat Karayılan vardı. Aynı Karayılan 2009 yılı mayıs ayında da yine Milliyet'in manşetindeydi. Üstelik gazetenin yazarlarından Hasan Cemal bizzat görüşmüş ve röportaj günlerce gazetenin birinci sayfasından yayınlanmıştı. O da tıpkı Ağca gibi katildi ama ikisinin durumu aynı değildi. Çünkü Karayılan bir kişinin değil, binlerce insanın ölümünden sorumluydu. Üstelik yaptığı hiçbir eylemin cezasını da çekmemişti. Oysa Ağca bir katil olarak 30 yılını cezaevinde geçirerek, İtalyan ve Türk kanunlarının verdiği cezayı tamamlamıştı.

Mehmet Ali Ağca bu yılın Ocak ayında cezasını tamamlayıp cezaevinden çıktığı gün Kanal D'de özel bir program yapıldı. Mehmet Ali Birand yayın günü olmadığı halde özel bir 32. Gün programıyla izleyicinin karşısına çıktı ve programı şu anonsla sundu: "Bugün özel bir gün. Özel 32. gün yapacağız. Abdi ipekçinin katili ve papaya suikast girişimi tutuklusu dün tahliye oldu. Yeniden gündeme oturdu. Medya ordusu gün boyu peşindeydi. Cezaevinde 3 kez görüştüm ama hiçbirinde 5 kuruş para vermedim." Sonrasında da Ağca'yı tanıyanlarla konuşuldu. Cezaevinden kaçışı anlatıldı.

Yani Milliyet'in bugünkü ifadesiyle Kanal D o gün katil Ağca'ya şefkat gösterdi

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN