forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ÖZKÖK HAKKINDA AĞIR KONUŞTU: TÜRKİYE'YE KÖTÜLÜK ETMEKTEN RUHU BOZULMUŞ!

Aktif .

ertugrul_ozkok_gulten_kayaAhmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, Habertürk TV'de katıldığı "Söz Sende" programında Ertuğrul Özkök hakkında; "Türkiye’ye kötülük etmekten ruhu bozulmuş" yorumunda bulundu.Gülten Kaya, Ahmet Kaya'nın hayatının anlatıldığı "Uçurtmam Tellere Takıldı” adlı belgeselle ilgili, Habertürk'te Balçiçek ilter’le Söz Sende programında hem belgeseli anlattı hem de Ertuğrul Özkök'ün geçtiğimiz hafta aynı programda Hürriyet'in başındayken attığı, "Şerefsiz" manşetiyle ilgili sözlerine değindi.

Özkök geçen hafta, “O Ahmet Kaya’nın çok sevdiği bir kelimeydi. Bugün olsa o manşeti atmazdım” demişti.

Gülten Kaya Özkök'ün Ahmet Kaya ile ilgili sözlerine cevaben şunları söyledi:  “Acaba Ertuğrul Özkök bunları söyledikten sonra kendisini izledi mi? Merak ediyorum. Bir tutarlılık aramaya çalışıyorum, argümana bakar mısınız? İki şeyi birbirine karıştırıyor. O dönemde Hürriyet iki ayrı manşet atmıştı, ,   biri 'Ayıp ettin gözüm” diğeri de “Vay Şerefsiz”. 'Şerefsiz onun çok sevdiği kelimeydi' diyor. Şimdi Ahmet Kaya’nın çok yakınında bulunmuş olmak gerekiyor ki, Ahmet Kaya’nın ne dediğini bilebilsin...

Onun kastettiği 'Ayıp ettin gözüm' manşeti. Çünkü gözüm çok tipik kelimesiydi Ahmet’in, , muhtemelen onu kastediyor. Onu bilemez çünkü.. Ayrıca bilse bile, bir, en büyük gazetenin genel yayın yönetmeninin sorumlu tavrı bunu böyle açıklamak mıdır?"


TÜRKİYE’YE KÖTÜLÜK ETMEKTEN RUHU BOZULMUŞ..

hurriyet_vay_serefsizGülten Kaya, Ertuğrul Özkök’ün yayın yönetmenliği döneminde “Şerefsiz” manşeti için “Şimdi bütün bunlar ortadayken atılan bu vahim  başlığı, pespaye başlığa tanım bulamıyorum. Hala şöyle savunuyor olmak hakikaten feci. İşte bunun adı nefret suçu uygar dünyada” diye konuştu.

Gülten Kaya, Ertuğrul Özkök’ün “Ahmet Kaya o manşetten 8 yıl sonra öldü” sözleriyle ilgili ise şu yorumda bulundu.

“Bence Türkiye’ye kötülük etmekten ruhu bozulmuş ya da hesap bilmiyor. Hürriyet o manşeti 1999’da attı. 2000 yılında da Ahmet’i kaybettik. 2000’den 1999 çıkınca 8 yıl kalıyorsa geriye bu matematiği Ali Nesin’e sormak lazım. Ama bu bir dil sürçmesi değil bilinçaltı. O manşet hayatımızı karartan manşettir” 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN