forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

AYDIN DOĞAN'IN STRATEJİSİ: BAS PARAYI, AL YAZARI

Aktif .

medyakritik_umur_taluHabertürk TV’de Ahmet Tezcan’la Doğan Satmış’ın hazırladığı “Medyakritik” programına katılan Umur Talu, Aydın Doğan’ın “Bastır parayı, al yazarı”  yöntemiyle pek çok gazete köşe yazarını Doğan Grubu’na aldığını belirtti.

Talu, Sabah ve Star Gazetesi’nde Aydın Doğan aleyhine yazan pek çok köşe yazarının, yüksek ücretle Doğan Grubu’na transfer edildiğini gündeme getirdi.

Programda, Ahmet Tezcan, Ertuğrul Özkök için “20 yıl Hürriyet’in başında kaldı bence bu 20 yıl gazeteciliğin ve Hürriyet’in kaybıdır” dedi.

Doğan Satmış ise, başyazar düzeyinde bazı köşe yazarlarının, Ali Ağaoğlu’nun konut tanıtım gecesine katılıp, ertesi gün bunu ballandıra ballandıra yazdıklarını söyledi.

GÜCÜ CEVHER KANTARCI’YA YETİYOR

Talu programda şunları söyledi:

“Geçen gün, Ertuğrul Özkök, Cevher Kantarcı ile ilgili bir yazı yazmış. Neymiş, Cevher yıllar önce aleyhine yazılar yazmış. Asıl o yazıları yazdıranlar bugün nerede. Hepsi Ertuğrul Özkök’ün sağında solunda değil mi? Kantarcı zaten açılan davalarla, Ayvalık’ta bir eve sıkışıp kaldı. Onunla uğraşıp, ötekileri yanına almak ilke mi?”

DOĞAN SATMIŞ'TAN TACİZ İDDİASI

“Medyakritik” te ayrıca, Çetin Altan’ın Leyla Umar’ı taciz etmesi de gündeme geldi. Taciz olayını, aradan yıllar geçtikten sonra Sabah Gazetesi’ne anlatan Leyla Umar, Çetin Altan’ın evine gelip, elini tutmaya çalıştığını, daha ileri gitmemesi için Altan'ı evden çıkardığını söyledi.

İşte konuyla ilgili diyalog:

Doğan Satmış: Leyla Umar, Çetin Altan’ın kendisini taciz ettiğini ve bu yüzden onu hiç affetmeyeceğini söylüyor.

Ahmet Tezcan: Yok canım, taciz etmemiştir, iltifat etmiştir.

Doğan Satmış: Anlattığına göre öyle gözükmüyor. Arkadaşlar iddiayı Çetin Altan’a sordular, konuşmak istememiş.

BAYKAL’IN GÖMLEĞİ

Programda, Leyla Umar’ın, Serdar Turgut’u dava ettiği de gündeme geldi. Doğan Satmış; Leyla Umar'ın, kendisi için “Evinde Baykal’ı gömlek değiştirirken gördü” diyen Serdar Turgut’u dava ettiğini de açıkladı.

Ahmet Tezcan ise, “İddiaya belki Serdar Turgut yarınki TV programında cevap verir” dedi.

PROGRAMIN VİDEOLARI İÇİN TIKLAYIN

Video için tıklayınız...

Video için tıklayınız...

Video için tıklayınız...

Video için tıklayınız...

Video için tıklayınız...

Video için tıklayınız...

DKM ARŞİVİ