forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

SES KAYDI HANEFİ AVCI'DAN ÇIKTI, BUNU NORMAL BULDU, ŞİKAYETÇİ OLMADI!..

Aktif .

mehmet_ali_birand_300CNN Türk ve Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni  Mehmet Ali Birand'ın gizlice dinlenmiş ses kayıtları, Eskişehir eski Emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın evinde bulundu. Mağdur sıfatıyla savcıya ifade veren Birand, dinlemenin önemli olmadığını ve Avcı'dan şikayetçi olmadığını açıkladı...


İstanbul Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne giden Birand, burada ''Devrimci Karargah Örgütü''ne yönelik soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Kadir Altınışık'a ifade verdi.

Birand, adliyeden çıkarken basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Hanefi Avcı'nın bürosunda kendisiyle ilgili bazı telefon görüşmelerinin kayıtlarının bulunduğunu belirterek, ''Yani önemli şeyler değil ama o nedir, bu nedir diye sordu. Şikayetçi olmadım. Beni mağdur diye çağırdılar'' dedi.

Gazetecilerin ''Gizli, yasa dışı kayıt mı?'' diye sorduğu Birand, sadece büroda buldukları kayıtlar ve başka biriyle konuşmalarının olduğunu söyledi.

Ses kayıtlarının içeriğiyle ilgili soruya ''İçeriği bende kalsın'' diyen Birand, ''Kiminle görüşmeleriniz var?'' sorusuna da ''Bir gazeteci kiminle konuşursa onlarla... Olsa şikayetçi olurdum'' cevabını verdi.

Mehmet Ali Birand, bir basın mensubunun ''Neden şikayetçi olmadınız?'' sorusuna ise ''Niye şikayetçi olayım? Benim orada, burada şey yaptığım ve o besbelli ki emniyet dinlemiş'' karşılığını verdi.

Birand, Hanefi Avcı'yla ilgili olarak da ''Benim tanıdığım Hanefi Avcı farklı bir insandı bugün şey yapıldığının dışında. Hanefi Avcı, bana daima sevecen davranmış bir insandır. Hiçbir kötülüğü hiçbir zaman olmadı. Onu farklı görüyorum. Onun için bu işin pek böyle içinde, pek bir şey yapmak istemiyorum'' dedi.


DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN