forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

AVCI'NIN KİTABINI YAZARKEN DESTEK ALDIĞI GAZETECİLER...

Aktif .

hanefi_avci_300Devrimci Karargah operasyonu kapsamında tutuklanan Emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın tartışılan kitabı "Haliç'te Yaşayan Simonlar"la ilgili önemli bir sır ortaya çıktı. Hanefi Avcı'nın yazdığı kitapta ikinci bölüm hazırlanırken bazı gazetecilerden destek aldığı iddiası "gerçek" çıktı.


Habertürk TV'de ekrana gelen tartışmada Milliyet Gazetesi Yazarı Belma Akçura, kitabın ikinci bölümünün sonradan eklendiğini itiraf etti ve daha da ileri giderek "kitabın yazımına yardım eden gazetecilerden biri" olduğunu açıkladı.

Habertürk TV’de dün akşam Hanefi Avcı olayı konuşulurken stüdyo bir anda oldukça gerildi. Gerilimin merkezinde Şamil Tayyar ve Nedim Şener vardı.

Programın başında ilk goller; Şamil Tayyar-Önder Aytaç ve Ecevit Kılıç cephesinden geldi. Diğer cephede ise; Nedim Şener-Belma Akçakura ve Saygı Öztürk vardı.

NEDİM ŞENER'İN ZOR ANLARI...

Şamil Tayyar, Hanefi Avcı’nın tutuklanınca üç kişiye SMS attığını bunlardan birisinin karısı, birisinin sevgilisi, birisinin ise Nedim Şener olduğunu söyledi. Tayyar, “karısı ve sevgilisini anladım da seni anlamadım” diyerek Nedim Şener’e imalı biçimde takıldı. Nedim Şener bu sözler karşısında kızarırken araya sunucu girdi.

Daha sonra söz Hanefi Avcı’nın kitabını yazdıktan sonra, yayınlanmadan önce Belma Akçakura’ya göndermesine geldi. Şamil Tayyar, Belma Akçakura’ya bu noktadan üst üste sorularla yüklenmeye başladı ve Akçakura sonunda çok önemli bir itirafta bulundu. Akçakura, “Hanefi Avcı’nın kitabını Temmuz ayında kendisine gönderdiğini ve Cemaat kısmının olmadığını, sonradan eklendiğini” itiraf etti.

Bu ikinci gol üzerine Nedim Şener’in rengi iyice gitti ve cevap veremedi.

Söz Nedim Şener’e geldiğinde ise durum 2-0’dı. Herkes Şener’in atacağı golü bekliyordu. Şener, Şamil Tayyar’ın kitabıyla dalga geçmeyi seçti ve “Senin kitabın Çelik Çekirdek değil olsa olsa Kabak Çekirdeği olur” dedi. Şamil Tayyar bu söz karşısında oldukça sinirlendi ve “saçma sapan konuşma terbiyeli ol” dedi. Bunun üzerine Nedim Şener, “sen yalan yazıyorsun” dedi. Şamil Tayyar “adam gibi konuş” deyince ortam iyice gerildi. Şener sürekli “yalan yalan” diye söylerken, Şamil Tayyar masaya yumruğunu vurdu ve sunucu reklam arasına girdi.DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN