forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

YAHUDİ LOBİSİNİN ORGANİZE ETTİĞİ BİR MEDYA OPERASYONU!

Aktif .

Con_Couglinİngiliz gazetesi The Daily Telegraph’ın “İran Türkiye’nin iktidar partisine 25 milyon dolar bağışta bulundu” iddiasıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıkıyor. "İsrailci lobinin organize ettiği bir medya saldırısı” olarak göze çarpan haberde imzası olan isim, İsrail istihbaratıyla içli dışlı biri...


GAZETENİN KUDÜS BÜROSUNA AÇTI


Haberi yazan ve bilgileri isimsiz Batılı kaynaklardan aldığını iddia eden Con Couglin, Daily Telegraph Dış Haberler Masası’nda çalışıyor.  Couglin, 1985’te The Daily Telegraph’ın Kudüs’teki bürosunu açtı ve burada 3 yıl çalıştı. İsrail makamlarıyla yakın ilişkide olduğunu biliniyor.

2004 yılına kadar Daily Telegraph'ın ve aynı zamanda Jerusalem Post'un da sahibi yahudi asıllı Conrad Black'in olduğu hatırlanırsa Con Couglin'in nasıl bir angajman içinde olduğu daha da netleşiyor...

YALAN HABERİ ORTAYA ÇIKMIŞTI


Coughlin, Irak işgali sırasında İsrail'in Amerika'daki en önemli destekçisi olan Rupert Murdoch'ın Fox televizyonunda da yorumlar yapmıştı. Coughlin, 1995 yılında İngiliz istihbaratına dayandırarak, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Saif Kaddafi'nin İranlı yetkililerle birlikte sahte para operasyonu içinde olduğuna dair bir haber yayınlamıştı. Coughlin'in bu haberde de “Batılı bir güvenlik yetkilisi” şeklinde kaynak gösterdiği kişilerin daha sonra İngiliz MI6 ajanları olduğu ve haberin gerçek olmadığı ortaya çıkmıştı. Gazete haberin gerçeği yansıtmadığı ve Saif Kaddafi'nin böyle bir operasyona bulaşmadığını yayınlamak zorunda kalmıştı.

Couglin MI6 ve Mossad'la ilişkileriyle ilgili çok sayıda iddia var...

the_daily_telgraph2002’de, dönemin Irak lideri Saddam Hüseyin’le ilgili “Saddam: Terörün Kralı” adlı bir kitaba imza atan Couglin, daha sonra ABD’yi Irak’a savaş açmaya kışkırtan haberler yaptı. ABD’nin Irak’ı işgali sırasında bölgede buluna Couglin’in 2006 tarihli kitabı da yine bu amaca yönelikti: “Amerika’nın Müttefiki: Tony Blair ve Terörle Savaş.”

NE YAZDIMIŞTI?

The Telegraph'ın “Batılı diplomatlara göre” diyerek verdiği haberde İran'ın AK Parti'ye 25 milyon Dolar yardımda bulunduğu ve paranın Erdoğan'ün üçüncü kez seçilmesi için harcanacağını iddia etmişti. Haberde “Üst düzey bir Batılı diplomat 'AKP ve İran arasındaki anlaşma endişe verici bir gelişme ve bu durum birçok Türk arasında Türkiye'nin İranlaşabileceği korkusunu getiriyor' dedi” şeklinde ifadeler kullanılırken, İran'ın Gazze Filosu'na öncülük eden İHH'ya da yardımda bulunduğu öne sürüldü.

Haberin yayımlanmasından sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, bu “İran Türkiye’nin iktidar partisine 25 milyon dolar bağışta bulunuyor” iddiasını sert bir dille yalanlamış, makale nedeniyle dava açacaklarını duyurmuştu...

SIKIŞINCA İHH'YLA BAĞLANTI KURDU

Hükümetin yalanlaması üzerine söz konusu haberi yazan Con Coughlin İsrail'in hedefinde olan İHH'ya bağ kuraraş şu açıklamayı yaptı: “Haberimin sonuna kadar arkasındayım. Para İranlı Ahl-Beit kuruluşu tarafından İHH üzerinden Erdoğan’a ulaştırıldı.”

İnsani Yardım Vakfı (İHH), Gazze'ye yardım götürürken İsrailli askerlerin saldırısına uğrayan Mavi Marmara baskını ile Türkiye'nin gündemine oturmuştu. İHH'nın ABD tarafından terörist örgütler listesine alınması konusunda Kongre'de büyük baskı bulunuyor.

İHH YALANLADI


İHH avukatı Gülden Sönmez, Coughlin'in iddiasının uydurma olduğu açıklamasını yaptı. Sönmez “Gerçekten şaşkınlık içersindeyiz. Bu habere hala inanamıyoruz. Bu haberi yapan gazetenin bazı kesimlerce kullanıldığını düşünüyoruz. Kasıtlı ve amaçlı uydurma bir haber. Şu anda da bu gazeteye düzeltme ve özür talebimizi içeren bir mektup yazmakla meşgulüz” dedi

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN