forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

YİĞİT BULUT ELEŞTİRİLERE NASIL YANIT VERDİ?

Aktif .

erdogan_haberturkHabertürk TV'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı konuk eden Yiğit Bulut bazı köşe yazarları tarafından eleştirildi. Eleştirilerin ana ekseni ise Bulut'un Başbakan'a iyi sorular soramadığıydı..

Mesela; Akşam Gazetesi'nde yazan Serdar Akinan... Habertürk'ün   'Gücü Özgürlüğünde' sloganını kendisine ait olduğunu yazan Akinan, Yiğit Bulut'a hitaben sert ifadeler kaleme almış...

Yine Akşam Gazetesi yazarı Atılgan Bayar da Bulut'a sert eleştiri yöneltenlerden... Bayar; "Başbakan Erdoğan ile Yiğit Bulut'un 'sansürsüz' söyleşisinde ise, sürekli 'hı, hı' diyen, sürekli destek atan ve yer yer Başbakan'dan daha Başbakancı 'sorumsular' yöneltmeye çalışan bir TV yayın yönetmeni izledik." diye yazmış...

Ahmet Hakan Coşkun, programla ilgili yorumu ise şöyle: "Habertürk'ü seyretmeyi midem kaldırmaz. Cevaplardan değil sorulardan dolayı..."

YİĞİT BULUT ELEŞTİRİLERE NE DEDİ?

Eleştirilerin hedefindeki Yiğit Bulut ise Habertürk Gazetesi'ndeki yazısında eleştirilere başlıktan cevap vermiş...

İşte Bulut'un eleştirilere yanıtı...

İt ürür, kervan yürür!


Başbakan Erdoğan, Sansürsüz'de çok önemli bir ifade kullandı: "Türkiye'de medya kartelini biz bitirdik!"
Sevgili dostlar, bu cümle ve konuşulanlar bazılarını çok rahatsız etmiş olacak ki; program bitti ama "tozu" bir türlü dağılmıyor. Bu program serisi devam edecek, sadece "Başbakan konuştu" diyenlere de küçük bir hatırlatma: Kılıçdaroğlu da çok kısa süre önce "Keşan'dan aynı yayına" katılmış ve hemen ertesinde Başbakan ile aralarında, "Biz İsrail'e sesleniyoruz, Keşan'dan yanıt geliyor" polemiği yaşanmıştı. Ne diyeyim; biz işimizi yapalım, "onlar da" sanal ortamlarda kurdukları "karanlık odalarda" toplu mastürbasyonlarına devam etsinler. İlkemiz çok açık ve net: Algılama ile gerçek arasındaki mesafenizi açmalarına asla izin vermeyeceğiz ve "bizde toplanan her şeyi" sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Köpek sahiplerine açık mektup; köpek beslemenin şartları
Son günlerde "sahipleri tarafından" iyi bakılamayan köpeklerin sıcağın da etkisiyle sağa sola çok bulaştığını üzülerek izliyorum. Hepimiz hayvanseveriz ama "sahiplerinin bu vurdumduymazlığı" normal hayatımızı etkileyince, üzücü sonuçlar oluşmaması adına sahiplerini uyarmamız gerektiğini düşünüyorum... Sevgili dostlarım, bu bağlamda özellikle "mahallemiz" gibi kalabalık yerlerde, bir hatta birden çok köpek besleyenlere bazı tavsiyelerim var:

1 - Köpeğinize yakın alaka gösterin, sizden ilgi görmedikçe üzülüp saldırgan olabilir. Allah korusun başına bir şeyler gelebilir.

2- Aşırı ısınmış ortamlarda köpeğinizi dışarı salmayın. Bekleyin "hava normale" dönsün, sonra ihtiyaçlarını gidersin diye salarsınız. Aşırı sıcakta algılaması bozulacağı için ağır bir vasıta altında kalabilir.

3- İlgilenebileceğinizden fazla köpek beslemeyin. Bakamazsanız bir araya gelip, "mahallenin" genelini bozacak "düzensizlikler" üretebilirler.

4- Aşırı sıcaklarda çiftleşmelerine izin vermeyin. Kızışmışsa "mutlaka baytar" kontrolünde gözetiminiz altında olmasını sağlayın, kendi başına sokakta "kalırsa", devlet tarafından zorunlu "sirkonsizyona" uğrayabilir.

5- Yaz geldi, hava sıcak diyerek "mamasından" kısmayın! Alıştığı dozda yiyemezse; siz dahil herkese saldırabilir.

6- Özellikle "cinsiyle oynadıysanız" veya "alıştığı mahalleden koparıp" başka mahallede yaşamaya zorladıysanız, geçiş dönemlerinde çok dikkat edin.

Sevgili dostlar, bir veya birden çok köpek besleyip sahip çıkamayanlara "dostça" önerilerimi ilettim... Son tavsiyem ise oldukça açık ve net: Sahip çıkın yoksa hem köpeğiniz hem de sizler çok üzülebilirsiniz! Hava çok sıcak, ortam çok nemli, köpek sahipleri lütfen dikkat!

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN