forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

HABERTÜRK AĞCA HABERLERİNE AMBARGO KOYDU...

Aktif .

mehmet_ali_agcaGazete Habertürk, Haberturk TV ve Haberturk.com ortak bir açıklama yaparak hapisten çıkan Mehmet Ali Ağca ile ilgili haberlere yer vermeyeceğini duyurdu.  Habertürk grubu bundan böyle Ağca'nın işlediği suçlarla ilgili haberleri yayınlayacak... Kendilerini kutluyoruz...
Haberturk.com'da yayınlanan deklerasyon şöyle..


"HAYIR" diyoruz
HABERTÜRK Grubu Ağca'yı sosyo politik bir rol model gibi gösteren haberleri yayınlamama kararı aldı..


Yaklaşık 30 yıl sonra serbest bırakılan gazeteci Abdi İpekçi’nin katili Mehmet Ali Ağca medya tarafından saniye saniye izleniyor. Ağca’nın kaldığı lüks otelden, bindiği lüks araca, aldığı film tekliflerine her gelişme yazılı ve görsel basında geniş yer buluyor. Böylelikle adeta kahramanlaştırılıyor.

Faili meçhul cinayetlerde yakınlarını kaybedenlerin anılarına ve topluma duyduğumuz saygı tetikçiliğin özendirilmesine ve bir katilin sosyo politik bir rol model gibi sunulmasına  ‘Hayır’ dememizi gerektiriyor.

Bundan böyle Habertürk Gazetesi, Haberturk.com ve Habertürk Televizyonu Ağca konusunda sadece işlediği suçlar, dahil olduğu organizasyonlar ve cinayetlerin arka planı gibi Türkiye’nin faili meçhul cinayetlerden, suç organizasyonlarından kurtulması, demokratik ve şeffaf toplum idealine ulaşması ve hukukun üstünlüğünün yerleşmesine katkı sağlayabilecek gelişme ve haberleri kamuoyuyla paylaşacaktır.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN