forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

DOĞUŞ GRUBU'NUN EĞLENCE KANALI TVEN EKİM AYINDA YAYINA BAŞLIYOR

Aktif .

muhtesem_yuzyil_1Doğuş Grubu'nun eğlence kanalı hazırlığı içinde olduğu biliniyordu. Ve nihayet kanalın adı ve yayın tarihi belli oldu.  Muhteşem Yüzyıl ve Behzat Ç. transferiyle kolları sıvayan TVen, televizyon piyasasında hareketliliğe neden oldu.

Doğuş Grubu'nun yeni kanalı TVen, piyasaya büyük ses getirerek girdi. TVen'in ilk büyük transferleri Muhteşem Yüzyıl ve Behzat Ç. oldu...

Geçen sezonun en flaş iki dizisini kadrosuna katarak işe başlayan TVen ekim ayında yayına başlayacak.

TVen'in diğer televizyon kanallarından başarılı olmuş dizi ve programları transfer edeceği belirtiliyor...

Medyatava.com'un haberine göre, Muhteşem Yüzyıl'ın yapımcısı Tims'le bir süredir sıkı pazarlık yürüten TVen, sonunda 39 bölüm için yapımcıyla el sıkıştı. Pazarlık aşamasında taraflar arasında gizlilik sözleşmesi imzalandı. Sonunda pazarlık dün bitti.

Muhteşem Yüzyıl'a TVen'in 39 bölüm için 40 milyon dolar ödeyeceği iddia ediliyor.

TVEN NASIL BİR KANAL OLACAK?

Milliyet yazarı Ali Eyüpoğlu'na TVen'le ilgili Doğuş Medya Grubu Başkanı Cem Aydın'la görüşmüş ve şunları yazmıştı...

"Doğuş Grubu, yeni kanaldan ilk iki yıl ne en çok izlenen 4-5 televizyon arasına girmesini bekliyor, ne de ilk iki yıl kâra geçmesini...

Hedef, mevcut kanallardan farklı bir yayın yaparak her geçen yıl daha da izlenir bir kanal yaratmak.
Peki, onca kanal varken tv-en bunu nasıl başaracak?

Kanal, ne gibi yayınlar yaparak izleyicinin tercih ettiği bir kanal haline gelecek?

Cem Aydın bunu nasıl başaracaklarını şöyle anlattı:

“Her şeyden önce samimiyetin ön planda olduğu bir yayıncılık yapacağız. Seyirciye saygı duyan bir kanal olacağız. Her şeye pozitif yaklaşan, insanları motive eden bir kanal yaratacağız. Toplum olarak bizi yıllardır bir arada tutan ama son zamanlarda göz ardı edilen değerleri ön plana çıkaran bir televizyon oluşturacağız. Nasıl ki Sezen Aksu, Şener Şen gibi birçok sanatçı, toplumun her kesimini kucaklayan insanlar, ‘Babam ve Oğlum’, ‘İkinci Bahar’ her kesimin sevdiği işler oldu, biz de o kodları çözüp izleyicinin sevdiği, beğenerek izlediği bir televizyon kanalı yaratacağız. Bizde de dizi olacak, ama yapımcılardan kaset teslimi iş almayacağız.  Taşın altına biz de elimizi koyacağız. Yapımlara ortak olacağız ve yaptığımız her dizinin arkasında duracağız. Bir deneyelim bakalım, tutarsa devam ederiz, tutmazsa kaldırırız yapmayacağız. Ekranı deneme tahtasına çevirmeyeceğiz. Haftada en fazla üç-dört dizi yayınlayacağız. Diziler en fazla 60-70 dakika olacak. Yetenek sahibi gençlere fırsat yaratacağız.”

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN