forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BİR GARİP ŞANTAJ DAVASI...

Aktif .

fatih_altayli_280Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, yönettiği gazetede bir dönem moda yazarlığı yapan Serap Başak Çil'e şantaj davası açtı.

 

 

Taraf'ın bugün sürmanşetten yayınladığı habere göre, Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı’nın kendisine şantaj yapıldığı iddiasıyla savcılığa yaptığı başvuru üzerine açılan davanın üçüncü duruşması dün Beyoğlu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Eşi Hande Altaylı ile birlikte şantaj yaptığını iddia ettiği Serap Çil’den şikâyetçi olan Fatih Altaylı bir önceki duruşmada olayla ilgili ayrıntılı bilgiler vermişti. Buna göre Altaylı’nın olay sürecinde ödediği paraların tutarı 38.265 lirayı buldu. Altaylı, değişik zamanlarda ve değişik miktarlarda yaptığı ödemelerin “haber amaçlı” olduğunu söyledi. Ancak davada yargılanan Çil’in Altaylı’ya hangi nedenlerle şantaj yaptığı ve Altaylı’nın kendisine neden para ödediği konusu hâlâ açıklık kazanmadı. Şantaj suçlamalarını reddeden Serap Çil ise Altaylı ile ilişki yaşadıklarını ve bu ilişki sırasında Altaylı’nın kendisine pahalı hediyeler aldığını söyledi.

Süreç 2009 yılının aralık ayında başladı. Birkaç kez bankalara para yatıran ve genç kadına elden para verdiği anlaşılan Altaylı, daha sonra eşine ve kendisine şantaj yapıldığını iddia ederek savcılığa başvurdu. Savcılığın yaptığı araştırma sonucu Altaylı çiftine “şantaj yapan” kişinin Habertürk Gazetesi’nde bir süre çalışan Serap Çil olduğu ortaya çıktı. Savcının hazırladığı iddianameyle Serap Çil hakkında dava açıldı.

SERAP BAŞAK ÇİL HAKKINDA İLGİNÇ İDDİALARI

Şantaj, aşk, ihanet iddialarını içeren haberde Gazete Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı’nın gazeteye yazar yaptığı, daha sonra ise "belalısı" olan Serap Başak Çil kimdi?

Medyaradar.com'da yayınlanan haberin detayları şöyle...

Cumhuriyet Gazetesi’nde stajyer olarak çalışan 23 yaşındaki bu kız nasıl olmuş da Gazete Habertürk’e girmesiyle birlikte hemen moda yazarlığına yükselebilmişti.

Aslında Serap Başak Çil ismine kamuoyu yabancı değil...

Çil’in ismi 2007 Best Model of the World’te dünyanın en iyi ikinci modeli seçilen 20 yaşındaki Senem Kuyucuoğlu’nun fotoğraflarını ele geçirip kendi adına facebook’ta profil sayfası açması iddiasıyla gündeme geldi.

Başak Çil hakkında 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianameye göre şüpheli Serap Başak Çil, manken Kuyucuoğlu’nun fotoğraflarını izin almadan ele geçirerek onun adıyla Facebook’ta bir profil düzenledi.

Başak Çil’in marifetleri(!) sadece bununla sınırlı değil...

Medyaya Cumhuriyet Gazetesi’nde adım atan Çil tam bir lüks marka tutkunu olarak biliniyor.

Cumhuriyet Gazetesi’nden kovulmasına ise tıpkı Gazete Habertürk’teki gibi bir "şantaj" iddiası neden oluyor.

Tabipler Odası’nın bir toplantısında yönetici olan bir kişiyle haber vasıtasıyla tanışan Çil daha konra bu kişiye özel taleplerde bulunuyor.Talepleri karşılanmayınca da "seni karından boşatırım" gibi tehdit mesajları gönderiyor.

Bu nedenle Cumhuriyet’ten kovulan Serap Başak Çil 2010 yılının 6.ayında Habertürk’te çalışmaya başlıyor.

Ve kendisinde nasıl bir cevher(!) farkediliyor ki moda yazarlığına sıçrıyor.

Moda Polisi ismiyle köşe kapan Serap Başak Çil CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’den daha birçok ünlü isimle röportaj yapma imkanı da buluyor.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN