forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

CUMHURİYET İNGİLTERE TEMSİLCİSİ KEMAL ERDEMOL SON KİTABINI HRANT DİNK'E İTHAF ETTİ...

Aktif .

aklini_yitiren_turkiyeGazeteci - Yazar, Cumhuriyet gazetesi İngiltere temsilcisi ve Britanya Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Kemal Erdemol’un üçüncü kitabı “Aklını Yitiren Türkiye” yayınlandı.

Cumhuriyet Yayınları’ndan çıkan ve “Hrant Dink’e ve tüm ötekilere” ithaf edilen 210 sayfalık kitapta Türkiye'de hızla gelişen azınlık ve kürt düşmanı  tutumun tehlikesine dikkat çekilirken somut örneklerden yola çıkılıyor. Kitapta AK Parti ile birlikte oluşan "yeni müslüman" tipolojisi de anlatılıyor.

Arka kapak yazısında kitap şu cümlelerle tanıtılıyor:

“Toz duman içinde bir ülke Türkiye. Karşılıklı ‘mevzileniş’ler var. Bu ‘mevziler’ arasındaki çatışma, daha önce benzerine rastlanmamış söylemlerle sürdürülüyor. Etnik köken avcılığından, yaşam tarzları sorgulamasına kadar her yöntem  ‘mübah’ kabul ediliyor. Kendilerini Ulusalcı olarak tanımlayanlar, her yerde Türk karşıtı ya da karşıtlığı görüyor, İslami kesimde görmeye alıştığımız Yahudi düşmanlığı ulusalcılar arasında daha çok taraftar buluyor. İslamcılar da ciddi anlamda bir yaşam tarzı dayatmasını, fırsat buldukları her anda hayata geçirmeye çalışıyor. Dinibütün bir vali, ‘itikadımıza ters’ diye tuvalette pisuvarları yasaklıyor.

Kayseri’de Hitler’in ruhu için bir din dersi öğretmeni öncülüğünde helva dağıtılıyor, Mazhar Alanson, Cem Yılmaz, Ertuğrul Özkök Umre’ye gidiyorlar, ‘muhafazakar eşcinselim’ diyen Cemil İpekçi, kadın olsaydı türban takabileceğinden söz ediyor, ‘liberal’ yazar Gülay Göktürk, ‘çocuğa fiziki zarar vermeyecekse’ sübyancılığı tehlikeli görmüyor, Yalçın Küçük, Mehmed Şevket Eygi ‘dil kardeşliği’nde buluşuyorlar.  Abdullah Öcalan Türkiye bölünecek diye korkuyor, ‘şeriatçılara karşı mücadele’ veren Doğu Perinçek, misyonerler yüzünden dinimiz elden gidecek sanıyor, Hrant Dink’in katili kahraman kabul ediliyor vs vs...

Aklını Yitiren Türkiye budur.”

Erdemol’un Lordlar Kamarası’nda Taranmak Yasak  ile Bushçağı Yazıları adlı iki kitabı daha bulunuyor.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN