forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

CNNTÜRK'ÜN YAPTIĞI SKANDAL YAYIN MI; İYİ HABERCİLİK Mİ?

Aktif .

 Habertürk internet sitesinde CNN Türk’ün Zübeyir Aydar ile yaptığı röportajın “skandal yayın” olarak nitelendirilmesine CNN Türk; "iyi habercilik için bizi izlemeye devam etmelerini salık veririz." diye cevap verdi.
 

"CNN TÜRK'ten zorunlu açıklama"
 
Habertürk İnternet sitesinde CNN TÜRK’ün Zübeyir Aydar ile yaptığı röportaj “skandal yayın” olarak nitelendirildi. Son dönemde yaptığı haberlerden çok başkalarının yaptığı haberleri konuşan-yazan Habertürk, habercilik adına gösterilen bir refleksi skandal olarak nitelendirebiliyor.
 
Aynı mantıkla hareket edildiğinde Silopi'deki görüntülerin, Kandil'den gelen PKK'lıların Mahmur kampından geliş sürecinin ele alındığı bütün haberlerin de "skandal" olarak nitelendirilmesi gerekiyordu.
 
Kaldı ki; Habertürk editörlerinin unutmaması gereken bir gerçek var o da, Abdullah Öcalan ile hem de Öcalan Suriye'de yaşarken görüşen yöneticilerinin varlığı. O dönemde gazetecilerin bu mülakatı bir "gazetecilik faaliyeti" olarak nitelendirdiğini unutmamak gerekir.
 
Habertürk'teki arkadaşlarımıza iyi habercilik için bizi izlemeye devam etmelerini salık veririz.
 
CNN TÜRK
 
HABERTURK.COM'DA YAYINLANAN HABER
 
CNN Türk'te skandal yayın!
 
Bütün dünya ve Türkiye'nin terör örgütü lideri ilan ettiği, kırmızı bültenle aranan PKK Kongra-Gel Başkanı Zübeyir Aydar canlı yayında ağırlandı!

 
Dünyanın hiçbir yerinde bir terör örgütü liderine, hedef aldığı ülkenin televizyon kanalında canlı yayında söz hakkı tanınmaz. CNN Türk hariç!

Az önce CNN Türk’ün canlı yayınına Brüksel’den bağlantı ile konuk ettiği isim yalnız Türkiye’de değil tüm dünyada terör örgütü lideri ilan edilmiş Kongra-Gel Başkanı Zübeyir Aydar’dı. Büyük bir yayıncılık skandalına imza atan CNN Türk, eski DEP milletvekili olarak anons ettiği Aydar’dan canlı yayında, demokratik açılım sürecine mola verilmesiyle ilgili yorumunu aldı! Tüm dünya ülkelerinin terör örgütü listesinde yer alan Aydar, İnterpol tarafından da kırmızı bültenle aranıyor.

İşte skandal yayının tarihe geçen fotoğrafı:

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN