forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Perihan Mağden hakkında suç duyurusu...

Aktif .

perihan-cemCem Garipoğlu ile ilgili tartışmalı bir yazı kaleme alan gazeteci suç duyurusunda bulunuldu. 

 2009 yılında Cem Garipoğlu tarafınfan öldürülen Münevver Karabulut'un ailesi, Taraf gazetesi yazarı Perihan Mağden hakkında 'Hakaret', 'Suçu ve suçluyu övme' suçlarını işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. 

 Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na avukatları Rezan Epözdemir aracılığı ile suç duyurusunda bulunan Münevver Karabulut'un annesi Nagihan Karabulut ve babası Süreyya Karabulut, geçtiğimiz Perşembe günü Taraf Gazetesi yazarı Perihan Mağden'in köşe yazısında suç işlediğini belirterek dava açılmasını talep etti.  

 Aile adına savcılığa 4 sayfalık suç duyurusu dilekçesi sunan avukat Rezan Epözdemir, Münevver Karabulut'un 5 yıl önce Cem Garipoğlu tarafından katledildiğini, Garipoğlu'nun da 10 Ekim 2014 tarihinde Silivri 5 Nolu L tipi cezaevinde poşet ve çamaşır ipi ile intihar ettiğine dair basında haberler yer aldığını belirtti. 

 Olayın sosyal medyada bir intihar olmayıp hükümlünün yurtdışına kaçırıldığına dair haberler çıktığını belirten avukat Epözdemir, "Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan olayın açıklığa kavuşturulması amacıyla otopsi görüntülerinin tarafımıza izletilmesi talep edilmiştir. Bu talebimizin ardından, Taraf gazetesi yazarı Perihan Mağden tarafından 'Cem Garipoğlu'nun Türklük Halleri ve akıl sağlığıyla bu dünyaya yerleşememe sınavı' başlıklı bir köşe yazısı yayımlanmıştır" dedi. 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN