forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Türk Dünyası'na yönelik yeni bir TV Kanalı geliyor...

Aktif .

tv-rejiAvrasya Medya Birliği’nin Türk cumhuriyetlerinde ortak yayın yapacak televizyonu Eurasia Life, 15 Kasım’da test yayınına başlıyor.

 Avrasya Medya Birliği’nin Türk cumhuriyetlerinde ortak yayın yapacak televizyonu Eurasia Life, 15 Kasım’da test yayınına başlıyor.

Eurasia Life, Türkçe, İngilizce ve Rusça dillerinde yayın yapacak.

Avrasya Medya Birliği Genel Başkanı Halit Ziya Alptekin, "Eurasia Life" televizyon kanalının, Onursal Başkanlığını Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Janseyit Tüymebayev’in yürüttüğü Avrasya Medya Birliği'nin en büyük projelerinden biri olduğunu söyledi. Eurasia Life televizyonunun 15 Kasım’da test yayınına başlayacağını belirten Alptekin, Türkçe, İngilizce ve Rusça olmak üzere üç dilde yayın yapacak Eurasia Life televizyonu, ilk etapta Ankara ve İstanbul stüdyolarından, daha sonra da Türk cumhuriyetleri devlet televizyonlarının stüdyolarından yayın yapacağını bildirdi.

Avrasya Medya Birliği'nin ülkelerde açacağı şubelerle Avrasya’da etkin faaliyet alanı oluşturacağını dile getiren Alptekin, "Birliğin, medyaya profesyonel uzman, çalışan ve yönetici yetiştirilmesi, sivil toplum kuruluşlarının medya konusunda bilinçlendirilmesi, üniversiteler ve kamu diplomasisi alanında öne çıkan kurumlarla yapılacak işbirlikleri çerçevesinde toplumsal etikileşime yönelik uluslararası proje, basılı ve görsel yayınların hazırlanması ve oluşturulması konularında önemli çalışmalar yürüteceğini" ifade etti.

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN