forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Erdoğan gazeteciler ve medya temsilcileriyle bir araya geldi

Aktif .

basbakan-recep-tayyip-erdogan-2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beylerbeyi Sarayı'ndaki ofisinde bazı gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri ile köşe yazarlarını kabul etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, medya temsilcileri ile bir araya geldi.  

Toplantıya katılan isimler arasında yer alan Star Gazetesi Yazarı Mustafa Karaalioğlu, toplantıdaki izlenimlerini 24 TV canlı yayınında açıkladı.

İşte Mustafa Karaalioğlu'nun o açıklamaları: "

Toplantı basına kapalı bir toplantı olduğu için sayın Cumhurbaşkanının tam olarak neler söylediğini aktarmak durumunda değilim fakat günlük siyasi konuşmalarla ilgili yoğun bir mülakat şeklinde geçmediğini söyleyebilirim. Belirli konularda sayın Başbakan'ın hassasiyetlerinin giderek netleştiğini söyleyebiliriz. Bunlardan biri yeni anayasa konusu. Kendisinin çok ciddi, çok arzulu ve istekli bir yaklaşımı var. Hatta kendi Başbakanlığı döneminde 60 maddede mutabakat sağlanmıştı hatırlarsanız, buradan yeniden bir başlangıç olabileceğini, bunun 4 partinin oylarıyla bir an önce geçerek anayasa yoluna yeniden girilmesini çok arzuladığını anlıyoruz. Anayasa konusunda talepkar ve vakit kaybedilmemesi gerektiğini ifade eden bir tutum sergiliyor. Aynı şekilde çözüm süreci konusunda da sayın Cumhurbaşkanı yine hızlı davranılması gerektiği görüşünde. Özellikle çözüm süreci ile ilgili bu son yasanın çıkmasından sonra daha hızlı hareket edilmesi, Türkiye'nin bu konuda maddi manevi kayıplarının olduğunu ve bunların kazanıma çevrilmesinin önünde hiçbir engel olmadığını söyledi. Genel olarak şunu söyleyebilirim. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan profili, havası giderek oluşuyor. Daha önce de kendisiyle çok görüşmelerimiz oldu. Bugün daha farklı, bulunduğu makamın ve anayasanın kendsine verdiği sorumlulukların kuşattığı, o yaklaşım ve vizyonla konuşan, hükümetin hassasiyetlerini gözeten bir Cumhurbaşkanı vardı.

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN